Neden Tüm Atamalar Bir Araya Denk Getirildi?

İşin Olsa ekibi olarak bizlerce tüm kamu kurumlarında istihdam etmek isteyen adaylar sürekli olarak kadro istemeye devam ediyoruz. Bakanlıklar ve ilgili kamu kurumları Maliye Bakanlığı ile yaptıkları görüşmeler sonucunda belirlenmiş olan uygun pozisyonlar dahilinde kamuya memur ataması gerçekleştirmektedir.

Memur atamaları ne zaman yapılacak derken neredeyse tüm atamalar bir araya denk getirildi. Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanmakta olan ilanlara adeta İşin Olsa ekibi olarak yetişemez olduk. Peki neden tüm atamalar bir araya denk getirildi?

***

3 BÜYÜK İLAN YAYIMLANDI

***

KPSS 2017/1 merkezi ataması için toplam 2 bin 780 kişilik atama ilanı yayımlandı. Bu atamalar için kurumlara göre ilanlar yayımlarken Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün KPSS 2017/1 merkezi atamasında kaç kişilik atama yapacağını duyurduk. Haberimizin ardından Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü gerçek ilanını yayımladı ve toplam bin 300 personel ataması yapacağını duyurdu.

Buna göre Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından da toplam 2 bin 58 kişilik memur ataması yapılacağı belirtildi. Buna göre 3 büyük ilan bir anda yayımlandı ve başvuruları da başladı.

***

ÜNİVERSİTE VE DİĞER İLANLAR

***

Üniversiteler normal şartlarda sürekli olarak akademik personel alımları yayımlamaktaydı ancak şu aralar sıklıkla sözleşmeli personel alımı ilanları yayımlayabilmekteler. Buna göre yine geçtiğimiz günlerde Danıştay Başkanlığının 60 kişilik zabıt katibi alımı yapacağı ve yine farklı pozisyonlar için de çok sayıda atama yapacağı duyurudulu. Peki neden tüm atamalar bir araya getirildi?

***

ATAMA OLSUN DA BİZE YETER...

Tüm atamaların neden bir araya getirildiğinde kesin bir cevap verilemez. Ancak adayların dikkatli olması ve tüm pozisyonlara müracaat etmesi gerekmektedir. Tüm kamu kurumları ihtiyaçları doğrultusunda ilanlar yayımlasın ve atamalarını gerçekleştirsin de aslında bu adaylara ve bizlere yeter. Çünkü şu aralar adaylar sadece kamu kurumlarında istihdam etmek istiyor. Özel sektörde işler çok yoğun ve işçiye hakkı verilmiyor bu sebepten dolayı en güzel çalışma yeri kamu kurumları olarak gözükmektedir.

YORUM EKLE