Nasıl İktisatçı - Ekonomist Olunur?

Nasıl İktisatçı - Ekonomist Olunur? İktisat ya da bizim daha çok duyduğumuz ekonomi , hepimizin günlük olarak bildiği belki de kendi aramızda , kendi potansiyelimizde takip ettiği bir meslek aslında

Nasıl İktisatçı - Ekonomist Olunur?

Nasıl İktisatçı - Ekonomist Olunur?

İktisat ya da bizim daha çok duyduğumuz ekonomi , hepimizin günlük olarak bildiği belki de kendi aramızda , kendi potansiyelimizde takip ettiği bir meslek aslında. Örneğin bugün dolar ne kadar, ya da altın yükselecek mi? Bu soruları birbirimize sorar ya da bize bu soruları soranlara bazı cevaplar veririz.

İşte İktisatçı ya da diğer adıyla Ekonomist bu işi yapar. Her 4 üniversite mezunundan biri neredeyse İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist diyebiliriz. Peki neden bu kadar çok İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist var ya da İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olmak bu kadar kolay mı? İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olmak için üniversite mi okumak gerekiyor? İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olmak için sadece 4 yıllık fakülte mezunu mu olmak gerekiyor.

Tüm bu sorulara ve merak edilen diğer sorulara teker teker cevap vermeye çalışacağız. Meslekler hakkında tüm doğru bilgileri bulabileceğiniz sitemizde nasıl İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olunur sorusunun da cevabını da bulabilirsiniz. İktisatçı olmak için çok iyi bir sayısal zekaya sahip olmanız gerekmektedir.

Öncelikle İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist nedir? İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olmak demek fakültelerin İktisat ya da diğer bir deyimle Ekonomi bölümü mezunu olmak demektir. Ayrıca 2 yıllık ön lisans programları kapsamında da İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomistlik bölümü mezunları da İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist ünvanı alırlar ve İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olmuş olurlar. Tabi sadece bölüm önemli değil , ekonomist olacaksanız alan derslerine de hakim olmasınız. İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olmak için ön lisans mezunları DGS sınavı ile 4 yıllık fakültelere tamamlama yapabilirler. Peki neden bu kadar çok İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist var ya da İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olmak bu kadar kolay mı? Sorusunun cevabı ve neredeyse her 4 üniversite mezunundan biri neden İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist sorusunun cevabını cevaplamak gerekirse, bunun en büyük nedeni açık öğretim fakülteleridir. 2 yıllık ve 4 yıllık İktisat ya da diğer bir deyimle Ekonomi bölümlerinin açık öğretim fakültelerinde olması ve açık öğretime girmek için şartların çok basit olması hatta üniversite mezunları için 2.

Üniversite olarak sınavsız olarak okunabilmesi herkesin İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist olması sorusunun en büyük cevabıdır. Ayrıca iş imkanları ve maaş durumları da iyidir bunlarla ilgili olarak diğer yazılarımızda İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist maaşları ve İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist çalışma koşullar , çalışma olanakları ile ilgili detaylı bilgi verilecektir. 2 yıllık ön lisans programları kapsamında da İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomistlik bölümü mezunları da İktisatçı ya da diğer bir deyimle Ekonomist ünvanı alırlar demiştik ancak bu kişiler ile 4 yıllık mezunların çalışma olanakları farklıdır. KPSS için özellikle A grubu sınavlara girerek , bu sınavlara iyi bir şekilde hazırlanarak ekonomist olabilir ya da bu alanda uzman yardımcısı olarak göreve başlayabilir ve çok yüksek maaşlarla bu sektörde çalışabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 00:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Erşad HACIOĞLU
Hüseyin Erşad HACIOĞLU - 6 yıl Önce

Kaç kez tekrar etmişsiniz '' iktisatçı ya da diğer bir deyimle ekonomist '' ayıptır, yazıktır. Hem iktisatçı ile ekonomist ne zamandan beri aynı kavramlar oldu ki, diğer bir deyimle söz dizimi ile bunu bağlamaya çalışmışsınız. Her iktisatçı bir ekonomist adayıdır ve ikisi farklı şeylerdir. Bugün polis memuru olan iktisatçıların sayısı, azımsanmayacak kadar azdır mesela ama bunlar ekonomist değillerdir.

Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

Yazmış olduğunuz bilgiler insanlara yararlı ve bir fikir edinilmesine son derece faydalı lakin aynı keli kalıbını sürekli kullanarak yazmış olduğunuz yazının akıcılığını sınırlandırmışsınız , bunun dışında yazdıklarınız için teşekkür eder yapmış olduğumuz eleştiriyi dikkate almanız dileğimle iyi günler dilerim

Eren
Eren - 2 yıl Önce

Aynı kelimeleri kullanarak açıkçası beni sinirlendirdiniz ya iktisatçı de yada ekonomist diyip geçsenize yazı çok saçma sapan bir hal almis