Kamu Kurumlarına Personel Alımında Mizaç Testi Uygulaması

Personel alımlarında mizaç testi yapılmaya başlandı. uzmanlara göre kişinin mizaç tipi insan kaynaklarına uyarlandı ve en uygun mizaç profiline ulaşıldı. Uygulama kamu kurumu personel alımlarında uygulanmaya başlandı.

Kamu Kurumlarına Personel Alımında Mizaç Testi Uygulaması

Personel alımlarında mizaç testi uygulanmaya başlandı.

Uzmanlar, kişinin mizaç tipini insan kaynaklarına uyarlandı ve en uygun mizaç profiline ulaşıldı. Uygulama kamu kurumu personel alımlarında uygulanmaya başlandı. Daha önce eğitim alanında uygulanan mizaç testi artık kamu kurumlarındaki personel alımlarında liyakate dayalı insan kaynağı oluşturmak için adayların istediği göreve hazır olup olmadığı ya da adayın alımdaki kadro için uygun bulunup bulunmadığında test edilmek için uygulanmaya başlandığı açıklandı.

KAMU KURUMLARINDA UYGULANMAYA BAŞLANDI!

Mizaç testi farklı uygulamalarda kullanıyor. Bunlardan bazıları eğitim modeli, liyakat modeli, danışmanlık modeli gibi çalışmalarda yer alıyor. Dokuz Tip Mizaç Modeli Derneği kurucuları Dr. Enver Demirel Yılmaz ve Dr. Ayşe Yılmaz bu alanda eğitimler vermekte ve yeni uygulamaların personel alımlarında da uygulanması için gerekli çalışmaları yürütmekte. Ayrıca liyakate dayalı insan modelinin belirlenmesinde Ankara ilindeki bazı kurumlarda uygulandığı da belirtiliyor.

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE