Gassal Nedir, Nasıl Olunur? (2019 Maaşı)

Ölüleri yıkamakla görevli olan gassallar çeşitli eğitimlerin ardından bu mesleği icra edebilmektedir. Son dönemlerde merak edilmeye başlayan gassallık hakkında bazı detaylar.

Gassal Nedir, Nasıl Olunur? (2019 Maaşı)

Bir yarışma programında gündeme gelmesinin ardından sık sık merak edilen gassallık mesleği en temel haliyle ölüleri yıkamakla görevlidir. Meslek hayatının çok büyük bir kısmını gasilhane olarak bilinen yerde ölüleri yıkayarak geçiren gassallar çalışma ortamı gereği pek rağbet görmemektedir.

GASSAL OLMAK

Ölülerin gömülmeden önceki temizliğini yapmakla görevli olan gassallık mesleğini icra edebilmek için KPSS puanı gerekmektedir. En az lise mezunu adaylar arasından seçilen gassallar yeterli puanı almaları halinde göreve başlayabilmektedir. Az sayıda kişi başvurduğu için kısa süre içerisinde atama bulmak ve göreve başlamak mümkün olabilmektedir.

GASSALLIK MAAŞI

Gassal olmak isteyenler mesleğe yeni başladığında 2155 TL ödeme alır, 3 yıl ile 6 yıl arasında görev yapanlar 2158 TL, 6 yıl ve üzeri görev yapanlar 2535 TL ödeme alır.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 10:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aao
Aao - 1 yıl Önce

Lan ölüyu matematikle turkceylemi yikayacaz yaw bu kadarda olmaz kardesim

ccc
ccc - 1 yıl Önce

kardeş na yapacaksın kpss yi sınavı eğit beni ölü yıkamacısı olarak yapayım gasslık. gassal adam ne yapacak kpss yi filan. kişi ne yapacaksa o konuda ustalaştırın

Bosver
Bosver - 13 ay Önce

Ah şu eğitim sistemi.

Hamide
Hamide - 12 ay Önce

Valla ben hafizim kpss yi ne yapacaklar beni alsınlar yapayım ölülerden zarar gelmez

Ali rıza
Ali rıza - 10 ay Önce

Yahu diyanet işleri yazık boyle sisteme.. adamdan din eğitimi gassal eğitimi bilmek yerine kpss istiyosunuz bu ne rezillik yahu.adam bilgisayar kullanmıycak ölü yıkayacak mübarek...