DPB'den TMK Kapsamında Çalışan Personel İçin Önemli Açıklama

Devlet Personel Başkanlığından Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında çalışan personeller için önemli bir duyuru yapıldı. Başbakanlık Genelgesi ile 3713 sayılı yasa kapsamında çalışan personel hakkında açıklama haberimizde,

DPB'den TMK Kapsamında Çalışan Personel İçin Önemli Açıklama

Devlet Personel Başkanlığından 3713 sayılı TMK kapsamında çalışan personeller için yeni bir açıklama yapıldı. bilindiği gibi 20 mart tarihinde yayımlanan genelge ile hizmetli kadrosunda çalışan şehit ve gazi yakınlarının büro işlerinde görev alabilecekleri belirtilmişti. Devlet Personel Baykanılğının resmi internet sitesi üzerinden yeni yapılan açıklamada bahse konu genelge hükümlerince 3713 sayılı kanun ek 1. madde kasamında hizmetli kadrosuna atanan personelliren büro işlerinde görevlendirilmesinde özen gösterileceği belirtildi.

20 Mart tarihinde yayımlanan genelge;

Şehit ve gazi yakınlarını yakından ilgilendiren genelge 2018/4 sayılı genelge ile ilgili Çalışma ve Sosyal Polutukalar bakanı Jülide Sarıeroğlu Bakanlık olarak şehit ve gazi yakınlarının geçmiyte olduğu gibi gelecekte de yanlarında olacağı belirtildi.  

YORUM EKLE