Zabıt Katipliği Mülakat Sonuçlarına Nasıl Ulaşılır? Zabıt Katipliği Ataması İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Yüksek Seçim Kurulu Zabıt katipliği mülakat sonuçları açıklandı. Peki mülakat sonuçlara nasıl ulaşılır? Başarılı olan adaylardan istenen belgeler nelerdir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Zabıt Katipliği Mülakat Sonuçlarına Nasıl Ulaşılır? Zabıt Katipliği Ataması İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Yüksel Seçim Kurulu 2018 yılı zabıt katipliği mülakat sonuçlarını açıkladı. Taşra Teşkilatı Zabıt Katibi olarak görev alacak personellerin mülakat sonuçları Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi web sitesi üzerinden sorgulanabiliyor.

Yüksek Seçim Kurulu’ndan yapılan duyuruya göre göre mülakat sonucunda başarılı olan adaylar 31 Ekim 2018 tarihi mesai saati bitimine kadar istenen belgeleri teslim etmeleri gerekiyor. Duyuruya göre adayların belgeleri Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Mithatpaşa Caddesi No:12 Kızılay/Ankara adresine ya da kendilerine en yakın il veya ilçe seçim kurulu başkanlıklarına teslim etmeleri gerekiyor.

YSK TAŞRA TEŞKİLATI ZABIT KATİPLİĞİ İÇİN İSTENEN BELGELER NELERDİR?

Mülakat sonucunda başarılı olan adaylar 31 Ekim’e kadar aşağıdaki belgeleri teslim etmeleri gerekiyor. Ayrıca yapılan duyuruya göre e-Devlet’ten alınacak belgelerin geçerli olmayacağı da önemli bir not olarak açıklandı.

  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (2 adet)
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • Sabıka Kaydı
  • İşini Yapmasına Engel Olacak Sağlık Sorunu Olmadığına Dair Beyan Dilekçesi
  • Vesikalık Fotoğraf (4 adet)
  • Diploma Fotokopisi veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Orta öğretim veya önlisans mezunları İçin, varsa sınav sonrası üst öğretimi bitirdiklerine dair diploma fotokopisi)
  • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

YSK TAŞRA TEŞKİLATI ZABIT KATİPLİĞİ SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 10:17
YORUM EKLE