YSK 175 Memur Personel Alım İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları Neler

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı yayımladığı duyuruya göre bünyesine farklı illerden 175 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberin devamında yer almaktadır.

YSK 175 Memur Personel Alım İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları Neler

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kendi resmi İnternet sitesinde yayımlamış olduğu ilanına göre memur personel alımı yapacağını duyurdu. Yapılan duyuruya göre Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için 175 kişilik boş kadro ile Seçim Müdür alımı yapacağını belirtti. Alımlar Türkiye genelinde farklı bölgelerden yapılacak olup alım tablosuna ilanın tam metni üzerinden ulaşabilirisiniz.

Buna göre Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı ( YSK ) taşra teşkilatına YSK Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme ve Nakil yönetmeliği kapsamında seçim midir alacak ve adaylar Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak olan Yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan oluşan sınava katılacaklardır. Her iki sınavında başarılı geçen 175 kişi ise görevine başlayacaktır. Söz konusu olan sınavın yazılı bölümü ÖSYM tarafından 02 Eylül 2018 tarihi saat 14:15 te Ankara'da başlayacak ve 2 saat sürecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI:

Adaylardan bazı nitelikleri taşımaları gerektiği yapılan duyuruda belirtilmiştir. Buna göre adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki A bendinde bulunan şartları taşımak, Yazılı sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak ( 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlu olmak ) ve fakültelerin dört yıllık eğitim veren Hukuk veya siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye alanlarından mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından onaylanmış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 26 Temmuz 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 02 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvurular, ÖSYM tarafından Başvuru Merkezleri tarafından alınacaktır.(Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri). İlgili duyuru hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantı sayesinde ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 3 yıl Önce

yaş..yaş..biz de bu ülkenin vatandaşıyız,yaş sınırı kaldırılsa ne olur,yani belirlenen yaş haricinde-tabir caizse- insanlar deliriyor mu,ne bu saçmalık...lütfen büyüklerimiz bu konuya bir el atmalılar..

35
35 - 3 yıl Önce

yine mi 35 yaş biz ölelim daha iyi

35 mağdurları
35 mağdurları - 3 yıl Önce

35 bizim kaderimiz mi yıllarca oku o sınav bu sınav derken şimdi de yaşın geçti sana iş yok mu diyorsunuz

leyla
leyla - 3 yıl Önce

35 yaş mağdurlarına aynen katılıyorum biz ölelim gerçekten yetkililerin sesimize kulak vermesini istiyoruz

Süleyman Bozkurt
Süleyman Bozkurt - 3 yıl Önce

Yaş 35 olunca insanlar ölüyor mu ne olur bilmiyorum ki nereye başvursak 35 yaş şartı çıkarttılar o kadar okuduk boşuna

SENA
SENA - 3 yıl Önce

SINAVA GİRERKEN YAŞ YOK DA ALIMDA NEDEN YAŞ SINIRI KOYULUYOR ANLAMIYORUM SINAVA BAŞVURU HİÇ YAPTIRMASINLAR

L
L - 3 yıl Önce

Her bölümden başvuruluyor mu

MUSTAFA
MUSTAFA - 3 yıl Önce

YAŞ YAŞ YETER SINAVA HİÇ ALMAYIN


SIRADAKİ HABER