Yeni İlan: PTT En Az Ortaokul Mezunu 1100 Memur Alımı Yapacak

PTT tarafından yeni bir memur alımına yönelik ilan yayımlanmış durumdadır. PTT bünyesinde memur personel olmak isteyen en az ortaokul mezunu adayların bilmesi gereken detaylar haberimizde...

Yeni İlan: PTT En Az Ortaokul Mezunu 1100 Memur Alımı Yapacak

Yüzbinlerce kişi tarafından merakla beklenen PTT 55 bin memur alım sürecine yaptığımız haberlerde değinmiş, PTT bünyesine bu alımların peyderpey yapılacağı yönündeki açıklamaları aktarmıştık. Bu açıklamaların ardından memur alım ilanının ne zaman yayımlanacağı merak edilmiş sitemiz isinolsa.com üzerinden ziyaretçilerimiz tarafından bizlere sorular yöneltilmişti. Bu sorulara verdiğimiz yanıtlarda, alımlara dair net bir tarih olmadığını ancak yakın zamanda çok sayıda bir memur alımının yapılabileceğini aktarmış, bunları haberlerimizde de sizlere iletmiştik. Öngörülerimiz neticesinde yeni bir memur alımı konusunda da sizlere ulaşıyoruz.

PTT tarafından yayımlanan yeni bir ilanla en az ortaokul mezunu kişilerin başvurabileceği ve lise mezunlarına da kadro bulunan 1100 kişilik memur alım ilanı kamuoyuna duyurulmuş durumdadır. İlgili ilan PTT A.Ş bünyesine bağlı olarak görev yapacak PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yayımlanmış durumdadır. Bu ilanlara başvurular online olarak gerçekleştirilecektir. Yayımlanan duyuruda adaylarda aranan genel şartlar; T.C vatandaşı olmak, erkeklerde en az ortaokul mezunu olmak, bayanlarda en az lise mezunu olmak, erkekler için 22 - 32 yaşları aralığında olmak, bayanlar için 18 - 27 yaşları arasında olmak, erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak, insan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak, kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak şeklinde özetlenmektedir. Diğer detaylar ise resimdeki gibidir.

Başvuru hakkında daha fazla bilgi, detaya erişmek ve başvuru yapmak için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 12:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
age
age - 2 yıl Önce

sanki askeriye polis alımı bu nasıl ptt alımı acaba ayrıca yaş sınırda çok abartilms

iş verin
iş verin - 2 yıl Önce

iş verin bana 3 üniv mezunuyum bu işte de çalışırım... iş verin işşşş

EMRE BİTİRİM
EMRE BİTİRİM - 2 yıl Önce

KOLAY GELSİN PTT MEMUR ALIMLARINDA BAŞVURUYU NEREYE YAPACAGIZ YARDIMCI OLURMUSUNUZ

mustafa yıldız
mustafa yıldız - 2 yıl Önce

ulan polis asker bile 1.67 1.64 istiyo size hayırdır ?

Zeynep
Zeynep - 2 yıl Önce

Başvuru nereden yapılacak.

Zelal
Zelal - 2 yıl Önce

Ptt icin bu boy sarti nedir ya

umut
umut - 2 yıl Önce

nereden başvuru yapabiliriz verdiğiniz link açılmıyor

Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Hangi şehirleri kapsıyor acaba?