Yargıtay Başkanlığı Lise Mezunu Memur Alımı Başlıyor! Başvuru Şartları ve Detaylar

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanan en az lise mezunu adayların başvuru yapabildiği memur alımına başvurular çok yakında başlayacak. Yayımlanan ilanın başvuru şartları ve detayları haberimizde...

Yargıtay Başkanlığı Lise Mezunu Memur Alımı Başlıyor! Başvuru Şartları ve Detaylar

KPSS puanlarının açıklanmasıyla beraber Ortaöğretim/Lise mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanlar merak ediliyordu. Yaptığımız haberlerde dile getirdiğimiz çok sayıda memur alımının yanı sıra Yargıtay Başkanlığı da memur alımı için ilana çıktı. En az lise mezunu olan adayların da başvurabileceği kadrolar bulunan Yargıtay Başkanlığı memur alımında adayların taşıması gereken şartlara ve diğer detaylara aşağıdan erişim sağlayabilirsiniz.

Alım yapılan kadrolar: Yargıtay Başkanlığı en az lise mezunu memur alımında sözleşmeli destek personeli, sözleşmeli teknisyen, sözleşmeli mühendis ve sözleşmeli mütercim tercüman kadrosuna yönelik alımlar yapılmaktadır. Yürütülen bu alımlarda destek personeli ve sözleşmeli teknisyen kadrolarına KPSS P94 puanları üzerinden alımlar gerçekleştirilmektedir. Başvuru yapacak adayların ilgili puan türü üzerinden en az 70 almış olmaları beklenmektedir. Mühendis ve sözleşmeli mütercim tercüman kadrolarına başvuracak olan adayların ise KPSSP3 puan türü üzerinden en az 65 almış olmaları gerekli görülmektedir. Yürütülecek memur alımlarında teknisyen ve destek personeli kadrolarında 35 yaşını aşmamış olmak gerekli görülmektedir. Mühendis, sözleşmeli tercüman kadrolarında görev alacak adaylar ise 40 yaşını aşmamış olmalıdır. Yayımlanan memur personel alımlarına başvurular 19 Kasım 2018 tarihi itibariyle başlayacak ve 23 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecektir. Yargıtay Başkanlığı lise mezunu memur alımı ilanlarına başvurular https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-is-basvurusu adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Başvuru yapacak adayların kamuya personel olarak atanma hükümlerine uygun olması, kamu haklarından mahrum edilmemiş olması gerekmektedir. İlana yönelik diğer tüm başvuru detaylarına ve şekillerine aşağıdaki başvuru kılavuzu üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Kılavuza ulaşmak için: Tıklayınız

YORUM EKLE