Türkiye Yazma Eserler Kurumu 50 Memur Alımı Yapıyor!

Türkiye Yazma Eserler Kurumu kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 50 memur alımı yapıyor. Peki alınacak pozisyonlar nelerdir?

Türkiye Yazma Eserler Kurumu 50 Memur Alımı Yapıyor!

Ülkemizin önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Türkiye Yazma Eserler Kurumu ihtiyaç duyduğu pozisyonlar için aralıklarla memur ve personel alımı gerçekleştirmekte olup Türkiye Yazma Eserler Kurumu tarafından hazırlanan ilan geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyuruldu.

Türkiye Yazma Eserler Kurumu tarafından hazırlanan ve DPB aracılığı ile duyurulan ilana göre ilgili kamu kurumunun 50 memur alımı yapacağı öğrenildi. Peki hangi pozisyonlar için memur alımı yapılacak ve adayların ilana başvuru yapabilmesi için hangi şartlara sahip olması gerekmektedir.

POZİSYONLAR ve MEZUN OLMASI GEREKEN BÖLÜMLER NELERDİR?

Türkiye Yazma Eserler Kurumu 50 memur alımı yapıyor. Peki pozisyonlar nelerdir? Buna göre sözleşmeli yerli uzman pozisyonu için toplam 50 kişilik memur alımı yapılmakta olup adayların belirlenmiş olan bölümlerden mezun olması gerekmektedir.

Yukarıda verilmiş olan resimde adayların mezun olması gerektiği bölümler verilmiştir. Sadece bu bölüm mezunu adaylar ilgili kadro için müracaat edebilir.

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Alım yapılacak görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve tecrübeye sahip olmak, B Grubu Yerli uzman pozisyonu için KPDS den Arapça veya Farsça dillerinden en az C Seviyesinde puan almış olmak, . C Grubu Sözleşmeli Yerli Uzman için KPDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak, şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Başvurular 16 Mart 2018 tarihine kadar sürecek olup adayların müracaatlarına Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına şahsen ya da posta yolu ile başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 15:55
YORUM EKLE