Türk Standartları Enstitüsü TSE 10 Memur Alımı Yapıyor!

Türk Standartları Enstitüsü TSE kendi bünyelerinde istidam etmek üzere toplam 10 memur alımı yapıyor. Peki pozisyonlar ile detaylar nelerdir?

Türk Standartları Enstitüsü TSE 10 Memur Alımı Yapıyor!

Ülkemizin önemli kurumları arasında yer alan ve genel olarak gıda ürünlerini inceleyerek uygun görmüş olduğu ürünlere damga vurarak tüketiciye bilgi vermekte olan Türk Standartları Enstitüsü TSE aralıklarla az da olsa kamu personeli alımları gerçekleştirmektedir.

Geçtiğimiz haftalarda Türk Standartları Enstitüsü TSE tarafından hazırlanan ilan kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlandı ve adaylar ilgili pozisyonlar için müracaatlarını 5 Mart 2018 tarihinden itibaren başladı. Peki hangi pozisyonlar için alımlar yapacak ve detaylar nedir?

İLAN DETAYLARI NEDİR?

Türk Standartları Enstitüsü TSE kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 10 memur alımı yapacak. Peki ilana başvuru şartları nedir? Türk Standardları Enstitüsü adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, fakültelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği mezunu olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Erke kadaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve kadrosuna göre özel nitelikler aranmaktadır.

Ayrıca, bunlar dışında 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Yapılmış olan Yabancı Dil Sınavından puan almış olmak şartlarını aranıyor.Söz konusu olan ilan ile adayların KPSS puanının %70 i ve YDS puanının %30 u esas alınarak yapılacak ortalama ile adaylara sınav uygulanacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Türk Standartları Enstitüsü TSE 10 memur alımı ilanına adaylar müracaatlarını nasıl yapabilir? Öncelikle başvurular 5 Mart 2018 tarihi itibari ile başladı ve 26 Mart 2018 tarihinde sona erecektir. Adayların müracaatlarını 4 .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 2 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 2 Kıdemli Sistem Uzmanı ve 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı pozisyonları için gerçekleştirmesi ve ilgili özel şartlara sahip olması gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİ BURADA

YORUM EKLE