TÜBİTAK Büro Memuru Alımı Başvurular Sona Eriyor

TÜBİTAK kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere büro memuru alımı yapacak. Adayların 27 Şubat 2017 tarihine kadar müracaat etmesi gerekmektedir.

TÜBİTAK Büro Memuru Alımı Başvurular Sona Eriyor
TÜBİTAK her sene olduğu gibi bu sene de boş pozisyonların doldurulması için personel alımı yapmaya devam etmektedir. Genel olarak kurumun alım ilanları zor olmakta ve başvuru yapan adaylar zorlu bir süreçten geçtikten sonra TÜBİTAK bünyesinde istihdam etmektedir. Alımların bir bölümü Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılmakta olup geçtiğimiz 18 Ocak 2017 tarihine yayımlanan ilan ile TÜBİTAK'ın personel alımı yaptığı kamuoyuna duyurulmuştu. Bu alımlar devam etmekte olup adayların son başvuru tarihi olan 27 Ocak 2017 tarihine kadar müracaat etmesi gerekmektedir. Başvurular için adayların İŞKUR müracaat merkezlerine gitmesi ya da resmi internet sitesine giriş yapması gerekmektedir.

Kimler Başvuru Yapabilir

TÜBİTAK, İŞKUR aracılığı ile yayımlamış olduğu ilan doğrultusunda toplam 2 büro memuru alımı yapacağını duyurmuştu. Peki büro memuru olmak isteyen adaylar nasıl başvuru yapabilir ve kimler başvurabilir? Öncelikli olarak adayların önlisans büro memuru ile ilgili kadrolardan mezun olması ve KPSSP93 puan türünden 60 ve üzeri almış olması gerekmektedir.

KPSSP93 puan türünden 60 ve üzeri alan büro memuru adayları TÜBİTAK bünyesinde istihdam etmek üzere İŞKUR müracaat merkezlerine giderek gerekli işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Yine yakınlarında İŞKUR bulunmayan adaylar İŞKUR'un resmi internet sitesi aracılığı ile TÜBİTAK büro memuru kadrosuna başvuru yapabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meral Aytekin
Meral Aytekin - 5 yıl Önce

2016 da KPSS girdim ve 60 puan aldım.Lise mezunuyum.33 yaşındayım. 2016 da bilgisayar sertifikası aldım. Büro memuru olmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.