TİKA 10 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı - TİKA kendi bünyelerinde görev yapmak üzere 10 memur alımı ilanı yayımlandı.

TİKA 10 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Ülkemizde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı - TİKA 1992 yılında görevlerine başlamış ve 1999 yılında Başbakanlığına bağlanarak görevlerine burada devam etmiş olan kamu kurumudur. Dışişleri Bakanlığı ile beraber çalışma yürütmekte olan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı - TİKA komşu devletlerin durumunu incelemekte ve komşu ülkelerin nasıl gelişim sağlayacağı düşüncesini geliştirerek bu ülkelere yardımlarını götürmektedir.

Yıl içerisinde azda olsa açık olduğunu tespit ettiği pozisyonlara memur alımı gerçekleştirmekte olan TİKA yeni hazırlamış olduğu 10 memur alımı ilanının kamuoyuna duyurdu. Buna göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı - TİKA farklı pozisyonlara 10 memur alımı yapacak. Peki memur alınacak kadrolar ile detaylar nedir?

ALIM YAPILACAK KADROLAR NELERDİR?

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı - TİKA farklı pozisyonlar için 10 memur alımı yapacak. Peki memur alımı yapılacak olan kadrolar nelerdir? Buna göre 4 grup için memur alımı ilanı yayımlanmış olup her grup için aranan mezuniyet ve nitelik şartları farklıdır. Öyle ki 1. grup için 1 kişi, 2. grup için 4 kişi, 3. grup için 1 kişi ve 4. grup için 4 kişi olmak üzere toplam 10 memur alımı yapılacaktır.

Her grup için farklı nitelikler farklı mezuniyet şartları aranmakta olup adaylardan aranan şartlar da değişik tutulmuştur. Başvuru tarihleri 18 Haziran'da başlayıp 22 Haziran'da sona erecek olup uygun olan adaylar sınava tabii tutulacaktır. Resmi ilanı incelemek isteyenler aşağıdaki linki takip edebilir.

Resmi İlan: https://goo.gl/ZQFHvN

DİĞER MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 14:35
YORUM EKLE