Sağlık Bakanlığına 25 Bin Personel Alımı Hangi Kadrolarda Yapılacak?

Sağlık Bakanlığına bağlı hastane ve sağlık birimlerinde görevlendirilmek üzere 25 bin sağlıkçı personel alımı yapılacak. Hemşire, ATT, ebe, hekim, diş hekimi ve diğer kadrolardaki memur alımlarında kadro dağılımı nasıl olacak?

Sağlık Bakanlığına 25 Bin Personel Alımı Hangi Kadrolarda Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı; Hemşire, ATT, sağlık memuru, diş hekimi, şoför, destek personeli ve diğer kadrolarda sağlıkçı memur alımı gelişmeleri..

Sağlık Bakanlığı personel alım başvuruları ne zaman bağlayacak. Adaylar Sağlık Bakanlığından son dakika bir ilan ile alım ilanının açıklanmasını ya da başvuruların ne zaman alınacağına dair resmi bir açıklamanın yapılmasını bekliyor. Henüz atama takvimi belirli değil. Adaylar için işin olsa ekibi olarak sağlıkçı personel alımlarında kadro dağılımı nasıl olur? Lise, ön lisans yada lisans bölümlerinden mezun adayların kendi branşlarında hangi bölüm mezunu atanmasını beklemektesiniz. Yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık personeli atamaları için yaptığı açıklamalar nelerdi?

KADRO DAĞILIMI;

TBMM'de bütçe görüşmeleri için Genel Kurulda konuşma yapan Bakan Fahrettin Koca 2019 yılı için 25 bin personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Yapılan açıklamada "2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere 25 bin toplam sağlık personelinin atamasını gerçekleştireceğiz." dedi. Sahada çalışan sağlık personelinin iş yükünü azaltmak ve hastalara daha kaliteli sağlık hizmeti vermek adına gelecek aylarda acil tıp teknikerliği, veri hazırlama işletmenliği, ambulans şoförlüğü gibi alanlar 6 bin 500 kişilik atama yapılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında özellikle hastanelerde görevlendirilmek üzere 2019 yılı personel alımlarına ilişkin yeni gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz. Gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

Hangi kadrolarda alımların yapılmasını beklemektesiniz. Yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şafak tds
Şafak tds - 2 yıl Önce

550 bin sağlıkçı atama beklerken sadece doktor eczacı ve diş hekimi alımı ve onun haricinde cüzi miktarda hem de asgari ücretli İşçi alımı yapılması çok üzücü bir durum. Sağlığa derhal 60 bin alım yapılmalı.

Bozo
Bozo @Şafak tds - 2 yıl Önce

Hemen atiyorum 600 bin personel

Özge
Özge - 2 yıl Önce

Hemşire yardımcılığı

Ayşe
Ayşe - 2 yıl Önce

Ortaöğretim hemşire alımı olsun

cansu
cansu - 2 yıl Önce

Ortaöğretim hemşire alımları ne zaman olcak

Adsız
Adsız - 2 yıl Önce

Üniversite mezunu hemşire alımı yapıldığı kadar ortaogretim hemşire alımı yapılsın. üniversite mezunlari yaklaşık 20 kat fazla alınıyor ortaogretim den haksızlık resmen

ALİ VELİ
ALİ VELİ @Adsız - 2 yıl Önce

Bir yorumcu Üniversite mezunlarının sayıca çok alınması haksızlık demiş. O zaman kimse üniversite okumasın

Gul
Gul - 2 yıl Önce

Sağlık bakım teknisyenleri ebe hemşire yardımcısı alımları olacak mi

Adsız
Adsız - 2 yıl Önce

Üniversite mezunu hemşire alımı yapıldığı kadar ortaogretim hemşire alımı yapılsın haksızlık resmen

Gul
Gul - 2 yıl Önce

Lise tıbbi sekreter