Sağlık Bakanlığına 13 Bin 702 İşçi Alımı Yapılacak! Şartlarda Değişiklik

Sağlık Bakanlığı bünyesine yapılacak olan 13 bin 702 işçi alımı için uygulanan şartlarda değişiklik yapıldı ve Resmi Gazete' de yayımlandı. Düzenlemenin detayları ve işçi alımı için muhtemel tarihler haberimizde...

Sağlık Bakanlığına 13 Bin 702 İşçi Alımı Yapılacak! Şartlarda Değişiklik

Eski Bakan Demircan, açıklamasında 14 bine yakın kadrolu işçi alımının Sağlık Bakanlığı bünyesine yapılacağını ifade etmişti. Açıklamalarda bu alımlarda adaylarda KPSS şartının aranacağı belirtilmiş ve bu şartlar üzerinden değişiklik uygulanmadan alımların yapılacağı kesinlik kazanmıştı. Binlerce başvuru yapacak aday tarafından merakla ve ilgiyle takip edilen Sağlık Bakanlığı 13 bin 702 kadrolu işçi alımında geçtiğimiz günlerde önemli bir değişiklik yaşandı. Düzenlemeyle birlikte, bahsi geçen adaylarda KPSS şartının aranmayacağına yer verilmişti. Resmi Gazete' de yayımlanan bu düzenlemeye ve detaylarına göz atalım.

13 bin 702 kişilik alımın yapılması gerekiyor

Yapılan açıklamalarda 2018 yılının sonuna kadar bakanlık bünyesine toplamda 19 bin personel alımının yapılacağı bilgisi aktarılmıştı. Bu açıklamanın ardından da 5 bin kişilik bir alım süreci gerçekleştirildi. Bu alım sözünden geriye kalan 13 bin 702 kişilik kadrolu işçi alımı, binlerce kişi tarafından merak ediliyor. İlgili düzenlemelerin önceki halinde başvuru şartlarından birisi adaylarda KPSS şartının aranmasaydı ancak Resmi Gazete' de yayımlanan kararname ile birlikte bu kadrolu işçi alım süreci değiştirildi ve adaylarda aranan KPSS şartının kaldırıldığı kamuoyuna aktarıldı. Bu bağlamda 13 bin 702 kişiye yönelik yayımlanacak ilanda başvuracak lise mezunu adaylar için KPSS şartı aranılmayacaktır. Yayımlanacak ilan hakkında tüm gelişmelerden haberdar olmak için isinolsa.com sitemizi takip etmeyi ve mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Mobil uygulamalarımızı indiren kullanıcılar, yayımlanan tüm ilanlardan anlık olarak haberdar edilmekte, bildirimler almaktadırlar.

iOS:Tıklayın

Android: Tıklayın

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 13:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞAHİN DEMİRKANDAN
ŞAHİN DEMİRKANDAN - 2 yıl Önce

KPSS Şartı mutlaka olmalıdır. Yoksa, yıllarını dersanelere vermiş,okumuş emek sarfetmiş gençlerimize haksızlık yapılmış olur.

Izmır
Izmır - 2 yıl Önce

Harika bir haber

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

ilk öğretim mezunlarıda alınsın çok mağduruz bu yüzden yaş şartıda kaldırılsın saygılar