Sağlık Bakanlığı İlköğretim Mezunu 5 Bin 298 İşçi Memur Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı statülerde personel alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre toplamda 5 bin 298 kişilik boşluk ile işçi memur ve personel alımı yapılacak. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı İlköğretim Mezunu 5 Bin 298 İşçi Memur Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Devlet Persone lBaşkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda personel alımı yapacağını açıkladı. Buna göre Sağlık Bakanlığı Merkez ve taşra teşkilatına istihdam edilmek üzere sürekli olarak çalışacak 5 bin 298 kişi alacak.

Söz konusu ilan ile Sağlık Bakanlığı 3 bin 591 Sürekli işçi, 432 Engelli işçi ve 1276 Eski hükümlü işçi olmak üzere toplamda 5 bin 298 personel alacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapmaları gereklidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sağlık Bakanlığı alımını yapacağı bu pozisyonlar için 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 18 yaşını doldurmuş olmak, En az ilköğretim mezunu olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Engelliler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 04 Eylül 2018 tarihi ile başlayabilir ve en geç 13 Eylül 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular başvuru tarihleri içerisinde İŞKUR sayfası üzerinden www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. İlgili ilan için herhangi bir öülakat yapılmayacak olup değerlendirmeler Kura çekimi ile yapılacaktır. Devlet Persone lBaşkanlığı tarafından yayımlanan ilana ve ilanın tam metnine ulaşmak isteyen adaylar Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 21:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe
ayşe - 3 yıl Önce

nasıl başvuru yapabiliriz

Beste B
Beste B - 3 yıl Önce

Hangi iş kolunda alıyorlar ne işçisi olarak

Smynkn
Smynkn - 3 yıl Önce

Hangi illerden alim olacak acaba

Sumeyye_gullx1
Sumeyye_gullx1 - 3 yıl Önce

18 yaşındayım istanbul pendik

Mahmut 47
Mahmut 47 - 3 yıl Önce

Sayin saglik bakanim issizim ise ihtiyacim var kamuya saygiylan duyrulur saygilarimla

Muhammed
Muhammed - 3 yıl Önce

Boşuna heves etmeyin şehit yakınları ve engellilerden normal vatandaşa yer kalmayacak aynı toki de olduğu gibi

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

basvuru yapamadim yapan varmi acaba

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Iskurdan basvuru yapamadim yapan varmi acaba