Sağlık Bakanlığı En Az Ortaöğretim Mezunu 4 Bin 984 Memur Personeli Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az ortaöğretim mezunu toplam 4 bin 984 sözleşmeli memur personeli alımı yapacak.

Sağlık Bakanlığı En Az Ortaöğretim Mezunu 4 Bin 984 Memur Personeli Alımı Yapacak
Sağlık Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce memur personeli alımı yapmaktadır. Onlarca farklı pozisyon için alım yapmakta olan Sağlık Bakanlığında ki pek çok kadro FETÖ'cülerin meslekten ihraç edilmesi ile boşaldı. Bu kadroların doldurulması için Sağlık Bakanlığının yıl sonuna kadar 15 bine yakın personel alımı yapması beklenmekteydi. 2016/6 tercihleri ile binlerce alım yapan Sağlık Bakanlığı 2016/7 tercihleri ilede en az ortaöğretim mezunu toplam 4 bin 984 memur alımı yapacak.

KPSS Şartı Aranıyor

Sağlık Bakanlığı 2016/7 tercihlerini yapmak isteyen adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması gerekmektedir. Lisans mezunu adayların 2016'da düzenlenen ortaöğretim ile önlisans mezunlarının ise 2014 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması gerekmektedir.
Farklı pozisyonlar için sözleşmeli 5 bine yakın memur personeli alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı bu alımlardan hariç olmak üzere yıl sonuna kadar on bine yakın personel alımı daha yapabilir.

2016/7 tercihleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinden 28 Ekim 2016 - 3 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihler arasında başvuru yapmayan adaylar bir sonra ki tercihlerde ancak yeni açılacak olan kadrolar için seçim yapabilirler. Tercihlerin başlaması ile sizleri tekrar konu hakkında bilgilendireceğiz. Detaylar ve resmi bildiri için aşağıda ki bağlantıyı inceleyeniz.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 21:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nesrin aktan
Nesrin aktan - 4 yıl Önce

Lise mezunuyum.kızılay da eğitim gördüm.çalışmak istiyorum.bana yardımcı olursanız çok memnun olacağım.nereye başvuru yapmam gerekiyor.bilgi verirseniz sevinirim.