Sağlık Bakanı Müjdeledi! 56 Bin Memur Alımı Yapılacak Pozisyonlar Verildi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamasında 2018 yılında toplam 56 bin memur alımı yapacaklarını açıkladı. Yine pozisyonlar hakkında da kamuoyuna bilgi verdi.

Sağlık Bakanı Müjdeledi! 56 Bin Memur Alımı Yapılacak Pozisyonlar Verildi

Ülkemizin yıl içerisinde en çok memur alımı yapmakta olan kamu kurumlarından bir tanesi olarak bilinen Sağlık Bakanlığı bu sene yüklü bir alım yapacak. Özellikle geçtiğimiz seneden ihdas edildiği halde atamanın yapılmadığı kadrolar için de bu sene atama yapılacak.

Sağlık Bakanlığının yüklü memur alımı yapacağı bilinirken konu hakkında kamuoyuna Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından açıklama yapıldı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından yapılan açıklama da 16 bin memur alımı yapılacağı müjdelendi. Peki Sağlık Bakanlığı hangi kadrolar için alımlar yapacak ve memur alımı hakkında detaylar nedir?

POZİSYONLAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından kamuoyuna yapılan duyuru da 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli, 19 bin işçi, yaklaşık 10 bin civarında da doktor alımı yapılmak üzere olup toplam 56 bin memur alımı, personel alımı yapılacağı belirtildi. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı atama tarihi hakkında her hangi bir bilgi verdi mi?

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanı yaptığı açıklamasında hangi kadrolar için kaç kişilik atamanın yapılacağını ve toplam 56 bin memur alımı yapacağını açıkladı. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 56 bin memur alımı hakkında her hangi bir bilgi vermedi ancak atamaların kademe kademe yapılacağı ön görüldüğü için ilk memur alımı ilanının yakın zamanda duyurulması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 5 yıl Önce

Orta öğretim hemşireler yüksek alım bekliyoruz.

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

Sağlık meslek lisesi mezunu hemşireler olarak atama bekliyoruz saygılarımla

Büşra
Büşra - 5 yıl Önce

Özellikle ortaöğretim Hemşire alımlarının 2018 Yılında fazla alınmasını talep ediyoruz.

hemsire
hemsire - 5 yıl Önce

lutfen biran once atama istiyoruz artik atanmak istiyorum lisans mezunu 5 yildir atanamiyor bir umut olun artik duyun sesimizi....

nedim
nedim - 5 yıl Önce

sağlık bakım teknsiyeni alım yok mu

Diş teknisyeni
Diş teknisyeni - 5 yıl Önce

Lütfen artık diş teknisyenlerini de unutmayın. 1 kişi 2 kişi değil alım istiyoruz. Madem devlete alım yapmayacaksanız bu bölümü neden açıyorsunuz. Ne devlette ne özel sektörde iş imkanı yok. Özel sektörde de cirakliktan gelip yetişen elemanları çalıştırıyorlar. Alım istiyoruz kadro istiyoruz duyun sesimiziii

Gizem Halimergün
Gizem Halimergün - 5 yıl Önce

KO-MEK te hasta kabul işlemleri kursuna gittim belgemi aldım lise mezunuyum bilgisayarlı muhasebe bölümüm. Tel : 05444260229

EVDE HASTA  BAKIM TEKNİKERİ
EVDE HASTA BAKIM TEKNİKERİ - 5 yıl Önce

Evde bakım teknikerleri olarak en az 200 alım olmasını istiyoruz.