PTT Önlisans Mezunu 637 Dağıtıcı Alımına Hangi Bölümler Başvurabilir? Aranan Şartlar Nedir

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 637 önlisans mezunu dağıtıcı alımı yapıyor. Peki hangi bölümler başvuru yapabilir? Aranan şartlar nedir?

PTT Önlisans Mezunu 637 Dağıtıcı Alımına Hangi Bölümler Başvurabilir? Aranan Şartlar Nedir
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından hazırlanan ve PTT İnsan Kaynakları ile Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan da PTT'nin önlisans mezunu toplam 637 dağıtıcı personeli alımı yapacağını duyurdu.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin 637 kişilik dağıtıcı pozisyonuna başvuru yapacak olan adayların mezun olması gerektiği bazı bölümler bulunmaktadır. Peki 637 kişilik dağıtıcı alımına hangi bölümler başvuru yapabilir ve aranan şartlar nedir?

HANGİ BÖLÜMLER BAŞVURU YAPABİLİRYukarıda verilmiş olan bölümler başvuru yapabilir.

DAĞITICI MAAŞLARI VE MESAİ SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ARANAN ŞARTLAR NEDİR

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi önlisans mezunu 637 kişilik dağıtıcı alımında adaylardan aranmakta olan şartlar nedir?

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
- 18 ile 35 yaş arasındao olmak
- Kamu haklarından yasaklı olmamak
​- ) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)
3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.
Yukarıda belirtilmiş olan şartlar PTT tarafından aranmakta olup adayların bu şartlara sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR

PTT'nin 637 kişilik dağıtıcı alımına yukarıda ki şartlara ve bölümlerden mezun olan adaylar başvuru yapabilir. Peki nasıl başvuru yapabilir. Adayların 23 Nisan 2017 tarihine kadar PTT'nin insan kaynakları bölümü aracılığı ile başvurularını yapması gerekmektedir.

ALIM İLANI İÇİN TIKLAYINIZ
YÖK EK-2 VE EK-3 MEZUN OLUNMASI GEREKEN BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 14:02

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kübra
Kübra - 3 yıl Önce

Neden başka onlisans bölümleri basvuramiyor ya bu kadar da olmaz büro yönetimi mezunları kadro bekliyor

Kübra
Kübra - 3 yıl Önce

Büro yönetimi mezunları kadro bekliyor lütfen sesimize kulak verin

MEHMET
MEHMET - 3 yıl Önce

YAZIKLAR OLSUN BEE ADAM ÖNLİSANS OKUSUN VERİGİNZ DEGERE BAK AYIP AYIP

cavit
cavit - 3 yıl Önce

başka bir önlisans programından başvursam herhangi bir cezası olur mu

Barış
Barış - 3 yıl Önce

İnsanlarla nasıl dalga geçeceklerini şaşırdılar.Dagıtıcı olmak için istedikleri bölümlerden mezun olan kişiler zaten bu işi yapmaz.adam gider lojistik firmasında çalışır.postacılık yapmaz zaten

Serhat
Serhat - 3 yıl Önce

Pazarlama bolumu mezunu basvuramiyormu

Hasan
Hasan - 3 yıl Önce

Nasıl adalet ya büro görevlisi alımına büro yönetimi bölümleri vasvuramuyor adalet mi bu şimdi bu büro bölümünü kapatın o zaman

Hasan
Hasan - 3 yıl Önce

Nasıl adalet ya büro görevlisi alımına büro yönetimi bölümleri vasvuramuyor adalet mi bu şimdi bu büro bölümünü kapatın o zaman