PTT Memur ve Personel Alım İlanları Başvuru Şartları 2016

Posta, Telefon, Telgraf Teşkilatının yeni yayınlamış olduğu memur veya personel alım ilanları var mı? varsa başvuru şartları nedir? İşte detaylar

PTT Memur ve Personel Alım İlanları Başvuru Şartları 2016
Posta, Telefon, Telegraf Teşkilatı her sene binlerce memur ya da personel alımı yapmaktadır. Genel olarak alımlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlediği Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılmaktadır. Merkezi Atamalar ile kurumda kiboş kadroların dolması için memur alımı yapan PTT Anonim Şirketi yıl içerisinde de ihtiyaca bağlı olarak memur veya personel alım ilanları yayınlamaktadır. Yayınlanan her ilanda adaylarda bulunması gereken nitelikler belirtilmekte olup bazı ilanlarda adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması ve minimum puanı almış olması gerekmektedir.

PTT Personel Alım İlanları

Posta, Telefon, Telgraf teşkilatı alımlarını Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurduğu gibi resmi internet sitesinde bulunan PTT :İK sayfası aracılığı ile de personel alım ilanlarını ve önemli haberleri duyurmaktadır.

Posta, Telefon Tegraf teşkilatının resmi internet sitesinde yer alan duyurular incelendiğinde şu anda aktif olarak personel alımın olmadığı görülmektedir. Fakat Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin kamu kurumlarından atılması ile PTT Anonim Şirketinde de personel açığı olmasına sebep olabilir. Yurt genelinde yapılan operasyonların sona ermesi ile PTT dahil olmak üzere çok sayıda bakanlığın kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere memur alımı yapacağı tahmin edilmektedir.

NOT: BU MAKALE BİR HABER NİTELİĞİNDEDİR. HERHANGİ BİR ALIM İLANI DEĞİLDİR. HİÇ BİR ADAY GİDİPTE PTT ŞUBESİNE İŞ BAŞVURUSUNDA BULUNAMAZ. BU YAPILAN HABER SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. OLUŞACAK HERHANGİ BİR PROBLEMDE SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. PTT PERSONEL ALIM İLANI SADECE RESMİ İNTERNET SİTESİNDE VE DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI SİTESİNDE DUYURU YAPILMAKTADIR.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 11:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep mutlu
Recep mutlu - 5 yıl Önce

23 yıllık c ve e sınıfı ehliyetim var işsizim kamu da çalışmak istiyorum işe çok ihtiyacım var tel 0535 735 27 18

melike
melike - 5 yıl Önce

Başvurular ne zaman ?

nahsan sağlam
nahsan sağlam - 5 yıl Önce

D e ehliyetimle ışe girmek isterim ezgil köyü suruç ş urfa 05413480363

Metin
Metin - 5 yıl Önce

İş arıyurum 05419585430

Zeynep
Zeynep - 5 yıl Önce

ortaokul mezunuyum 14yıl elektronik fabrikasında çalıştım 34yaşındayım iş arıyorum her konumda becerikliyim Malatya da oturuyorum çalışmayı seviyorum yardımcı olur musunuz lütfen c. b.

Selma
Selma - 5 yıl Önce

Lise mezunuyum. Bilgisayar sertifikam var kamuda çalışmak istiyorum.2cocuk annesiyim

lütfü aslan
lütfü aslan - 5 yıl Önce

ptt calıştım stajerlik yaptım alınma şansım varmı lise mezunu yum

batman da oturuyorum ben Ferhat yigiz
batman da oturuyorum ben Ferhat yigiz - 5 yıl Önce

Sekiz çocuk babasıyım kiraciyim işsizim kamuda çalışmak istiyorum işe itiyacimvar caresizzim çalışmak istiyorum telefon 05384661315