PTT Bin 671 Gişe Memuru ve Büro Memuru Alıyor! Hangi Bölümler Başvurabilir Aranacak Şartlar

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 671 gişe memuru ve büro memuru alımı yapıyor. Hangi bölüm mezunları başvurabilir aranan şartlar nedir.

PTT Bin 671 Gişe Memuru ve Büro Memuru Alıyor! Hangi Bölümler Başvurabilir Aranacak Şartlar

PTT'nin bilindiği üzere 2 bin 500 kişilik sözleşmeli personel, memur alımı ilanının yayımlanması beklenmekteydi. İlan ne zaman yayımlanacak derken 15 Ağustos 2017 tarihi itibari ile Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile ilan yayımlandı.

PTT aracılığı ile hazırlanmış olan ilana bakıldığında gişe memuru vebüro memuru kadrosu için toplam bin 671 kişilik kadronun ayrıldığı görüldü. Buna göre gişe ve büro memuru için Türkiye geneli toplam bin 671 sözleşmeli personel memur alımı yapılacak. Peki hangi bölüm mezunları başvurabilir ve detaylar nedir.

ARANACAK ŞARTLAR

1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

BAŞVURU YAPABİLECEK BÖLÜMLER

PTT'nin insan kaynakları bölümü aracılığı ile aranmakta olan Ek-2 bölümlerini sizler için araştırdık. İşte aşağıda ki bölümden mezun olmuş adaylar müracaatlarını yapabilir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
baran aydoğan
baran aydoğan - 11 ay Önce

Fenedebiyat bölümü mezunu alırlarmı acaba yardımcı olursanız sevinirim