PTT 55 Bin Memur Alımı Ne Zaman Tamamlanacak? Muhtemel Tarihler ve Kadro Dağılımları

PTT tarafından yapılması planlanan 55 bin memur alım süreci için adayların meraklı bekleyişi sürüyor. Yapılacak alımların planlaması yönünde adaylar tarafından sıkça sorulan sorulara yanıt vererek, süreci değerlendiriyoruz...

PTT 55 Bin Memur Alımı Ne Zaman Tamamlanacak? Muhtemel Tarihler ve Kadro Dağılımları

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklamada toplamda 55 bin personel alımının yapılacağı ve buna dair planlamanın gerçekleştirileceği bilgisi aktarılmıştı. Geçtiğimiz aylarda gündeme yansıyan bu konuya ilişkin adayların meraklı bekleyişleri ve süreçler hakkında soruları bizlere isinolsa.com üzerinden ulaştırılmaya devam ediliyor. Yayımlanması planlanan bu alım sürecine dair öngörümüz 5 bin personel olacağı yönündedir. Eğer kurum tarafından henüz bir açıklama yapılmazsa, yakın tarihte sürecin meclise taşındığını da görmemiz mümkün olabilir. Daha önce alım sözü verilen Tarım Bakanlığı konusu gibi bir vekil tarafından PTT bünyesine yapılacak bu alımların, alım sözlerinin gündeme getirilmesi karşımıza çıkabilir. En temel ihtimalle kamuya ilan beklentisi gündeme taşınacak ve yanıtlar aranacaktır.

PTT 55 bin memur alımı peyderpey sağlanacaktı

Yapılan açıklamada toplamda 55 bin memur alım sürecinin belirli aralıklarda alımlar yapılarak tamamlanacağı ifadelerine yer verilmişti. Açıklamaların ardından adaylar kadro dağılımlarını öğrenmek istedikleri yönünde geri bildirimlerde bulundular. Bu konu hakkında da öngörümüz önceki alımlarla benzerlik gösterecek şekildededir. Öyle ki gişe yetkilisi, büro memuru, posta dağıtıcısı, kaloriferci, mühendis ve avukatlık kadroları üzerinden alımların yapılacağı düşünülmektedir. Bu alımlardaki net kadro sayısı henüz öngörülememektedir. Yakın zaman içerisinde bir açıklama gelir ve süreç netlik kazanırsa yapacağımız haberlerle sizlere aktarıyor, gelişmelerden haberdar ediyor olacağız. Bu alımlarda bilinmesi gereken detayları da yine mobil uygulamalarımız aracılığıyla anlık olarak ileteceğiz. Mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirmeyi unutmayınız.

İndirmek için: Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güner Aksoy
Güner Aksoy - 2 yıl Önce

En ufak bir bilgi kırıntısı yok bu haberde