PTT 5 Bin Personel Alıyor! Alımlardaki Taşeron Detayı!

5 bin personel alımı ile adayların yeni heyecanı olan PTT başvurularında taşeron detayı dikkatlerden kaçmadı. Başvuru şartlarının açıklanması ile şartları inceleyen adaylar PTT bünyesindeki taşeron işçilerinde sınava katılacağını öğrendi. İşte Tüm Detaylar...

PTT 5 Bin Personel Alıyor! Alımlardaki Taşeron Detayı!

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi web sayfasında 5 bin personel alacağına dair ilan yayımlayan PTT, başvuru şartlarının açıklanması ile taşeron detayı adayların gözlerinden kaçmadı.
İlk başlarda dışarıdan 5 bin personel alımı yapılacağı sanıldı ancak başvuru detayları PTT'nin resmi web sayfasında yayınlanınca teşaron işçilerinde sınava dahil olacağı ve alımların bir kısmının taşeronlardan olacağı öğrenildi.

TAŞERON MESELESİ!

Adayların aklında soru işaretleri oluşturan taşeron detayı başvuracak adayları iki kez düşündürüyor. Adaylar kadrolara göre alımların bir kısmının taşeron çalışanlardan yapılacağı için kazanma ihtimalini etkileyecek mi diye endişeli. Peki kadro dağılımı nasıl olacak? İşinolsa.com ekibi olarak açıklanan başvuru şartları ve kadroları inceleyerek sizlerle paylaşıyoruz.

- 2.625 Gişe Personeli,
- 1.623 Postacı (1.000 adaylardan - 623'ü taşeronlardan),
- 420 Mühendis (2.025 adaylardan - 600'ü taşeronlardan),
- 200 Tekniker,
- 82 Avukat

şeklinde toplam 5 bin alım yapılacak.

Adayların dikkatinden kaçmayan taşeron detayı ile ilk başta dışarıdan 5 bin personel alınacağını düşünen adaylar 1.223 kişinin taşeronlardan alınacağını da öğrenmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 04:28

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE