POMEM 13 Bin Polis Alımı Başvuruları Sona Eriyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan 21. Dönem POMEM 13 bin polis alımında son günlere gelindi. Peki Kimler Polis olabilecek? Şartlar Nedir?

POMEM 13 Bin Polis Alımı Başvuruları Sona Eriyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Birçok Kişi bu ilanın yayımlanmasını beklemekteydi. Ve Polis Akademisi Başkanlığı adayları çok bekletmeden ilanı yayımladı. İlan Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi. Başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştı ve artık sona ermektedir. Hala başvuru yapmamış adaylar veya başvuru işlemlerini hala bitirmemiş olan adaylar bir an önce başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Buna göre Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan Duyuruya göre 21. Dönem POMEM 13 bin kişilik kadro ile bünyesine Polis Memuru alımı gerçekleştirecek.Adaylar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak olan sınav ile belirlenecektir.

13 BİN KİŞİLİK KADRO KİMLERE VERİLECEK?

Polis Akademisi Başkanlığı 21. Dönem POMEM kapsamında bünyesine 13 bin kişilik kadro ile Polis Memuru alımı gerçekleştiriyor. Bu 13 bin kişilik kadroya sadece Önlisans ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca hem bay ve hem bayan alımı gerçekleştirilecek. Buna Göre Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (10.000) erkek, (1.000) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın aday olmak üzere toplam (13.000) aday asıl olarak alınacaktır.  

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine yukarıdaki kadrolara istinaden başvuru yapacak adaylar, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak, 2016 veya 2017 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme SInavından lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 ve Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. 

Adayların seçiminde başarı listesine göre değerlendirilecektir. Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavının %25'i Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak Fiziki Yeterlilik Sınavının %25 i ve Mülakat Sınavının %50 sinin bir ortalaması alınarak adaylar deperlendirilecektir.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

21. Dönem POMEM 13 bin polis alımı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına 25 Eylül 2017 tarihinden itibaren başlamışlardı. Buna göre başvurular en geç 06 Ekim 2017 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular 06 Ekim 2017 tarihine kadar saat 17:00 a kadar https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır. 

Adaylar ayrıca ön başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretinide yatırmaları şarttır. Sınav ücreti olarak 75 TL yi Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “21. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir.

Adaylar ilanın kolavuzuna ulaşmak için, Önlisans Mezunları ve Lisans mezunları ön başvuru ekranları için ve daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir ve başvurularını hemen gerçekleştirebilirler.

21. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Başvuru Kılavuzu ve Başvurular

Ayrıca Sitemiz adına Mobil uygulamalar yapılmış olup ilanları ve alım haberlerine an ve an cebinizden ulaşacaksınız. Tüm yeni haber ve memur alımları için bildirimler alabilirsiniz.

Android Uygulama İçin Buraya Tıklayınız.

İOS Uygulama İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Reis
Reis - 3 yıl Önce

Şartlar gayet güzel başvurduk bekliyoruz çalışıp hak edip puan alanlar hak ettiğini alsın

Yasin
Yasin - 3 yıl Önce

Ben önlisans mezunuyum ancak gecen sene ortaöğretimden girmiştim sınava acaba başvuru kabul edilir mi acil cevap alabilirmiyim

mustafa
mustafa @Yasin - 3 yıl Önce

benden önlisans mezunuyum . ve kpss p94 79 puan ama başvuramıyorum..

burak
burak - 3 yıl Önce

kpss puanı 60 olsun