Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak! İlan Bekleniyor

Binlerce kişi tarafından merakla beklenen PÖH alımında süreç yaklaşıyor. Yakın zaman içerisinde Polis Özel Harekat (PÖH) alımının yapılması bekleniyor. PÖH ilanı ne zaman yayınlanacak ve pöh başvuru şartları nelerdir gibi tüm soruların cevabı haberimizde...

Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak! İlan Bekleniyor

Kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan personel alımları devam ederken, birçok kişi tarafından merakla beklenen Polis Özel Harekat (PÖH) alımı da merakla bekleniyor. Yayımlanması beklenen PÖH alımında adayların bazı istekleri bulunduğu gibi, başvuru yapamamış bir noktada takılı kalmış ya da yaş şartları nedeniyle, fiziki yeterlilik sınavları ya da renk körlüğü koşulu nedeniyle başvuramamış fazla sayıda kişi bulunuyor. Bu konu hakkında adayların ve aday olmak isteyenlerin taleplerini gündeme getirmeye çalışmış onların isteklerini yorumlar kısmından ve mail üzerinden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda ulaştırmaya çalışmıştık. Yayımladığımız tüm haberlerde adaylardan ve aday olmak isteyen kişilerden gelen bildirimlere yer vermeye çalışıyoruz, bu süreç boyunca da aldığımız geri bildirimleri her zaman olduğu gibi yayımlamaya devam edeceğiz.

Bakan Soylu açıklamıştı, PÖH alımı yapılacak

Gün içerisinde Resmi Gazete' de Diyanet İşleri Başkanlığına çok sayıda kadronun ihdas edildiği yönündeki kararının yayımlanmasının ardından, binlerce kişinin kafasında soru işaretleri meydana geldi. Merakla beklenen personel alım sürecine girilip girilmediği konusunda binlerce aday tarafından geri bildirimlerde bulunuldu. Yakın zaman içerisinde PÖH alımına çıkılmasının beklendiği yönünde paylaşımlar sosyal medya platformlarında yer edinerek, adaylar arasında geniş yer tuttu.

Yaş şartları ve koşullar

Yayımlanması muhtemel gözüyle bakılan ve yakın zaman içerisinde kamuoyuna aktarılacağı düşünülen PÖH alımı hakkında adaylar, PÖH başvuru şartları konusunda iyileştirme bekliyorlar. Yaş şartının 35 e çekilmesini ve buradaki adayların önünün açılması gerektiğini ifade eden yaş şartı nedeniyle başvuramayan adayların yanı sıra, lise mezunu adaylara yönelik alımların yapılmasını bekleyenlerde mevcut durumda. Yayımlanması planlanan alımlara ilişkin ziyaretçilerimiz ve mail üzerinden bize ulaşan adaylar, aşağıdaki bildirimlerde bulundular:

PÖH alımlarında yaş şartları ve diğer koşullar değiştirilmeli mi?

Binlerce kişi tarafından yaptığımız haberler okunuyor, geri bildirimler sağlanıyor. PÖH alımına başvuru yapan aday kadar neredeyse başvuru yapamayan ancak başvuru yapmak isteğiyle ilanlara göz gezdiren kişiler de bulunuyor. Bu kişiler yaş şartları, renk körlüğü ya da diğer detaylar yüzünden başvuru yapamayan, başvuru süreçlerini kaçırmış kişiler olabiliyor. Bu konuda sizlerin sesini duyurabilmemiz amacıyla haberimize geri dönüşlerinizi beklemekteyiz. Yorumlar alanından bizlere konuya yönelik düşüncelerinizi aktarabilir, ilgili şartlardaki düşüncelerinizi aktarabilir, gündeme taşınmasını sağlayabilirsiniz. Tarafımızdan yapılan tüm haberlerden anında bildirim almak ve yayımlanan ilanlar hakkındaki bilgilendirmelere dahil olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 2 yıl Önce

pöh alımı olsun şartlar 19. dönem ile aynı olmalı

cumali
cumali @ömer - 2 yıl Önce

ben de aday olmak istiyom insallah poh

Ertugrul
Ertugrul - 2 yıl Önce

Polis özel hareket alımı olsun lise mezunlarınada hak tanınsın istiyoruz lütfen

Zafer
Zafer - 2 yıl Önce

Lise mezunu pöh alımını biran önce bekliyoruz

Merve
Merve - 2 yıl Önce

Lise mezunları da alınsın poh alımı ııcn

Enes Ahmet Eğlemen
Enes Ahmet Eğlemen - 2 yıl Önce

Tam 1 yıldır alım olacak sfye bekliyorum yazık günah benim gibi gençlere artık şartlardan haber verin bizi insanlara, şahıslara muhtaç bırakmayın Devlet Büyüklerim.

İslam
İslam - 2 yıl Önce

Artık inanmak gelmiyor içimden inşAllah doğrudur o kadar emeğim boşa çıkmaz emeklerimiz boşa çıkmaz

recep
recep - 2 yıl Önce

Renkkörlüğü artık engel olmamalı renk körlüğü engelli statüsünede girmiyor neden meslek sahibi olarak engel

FH
FH - 2 yıl Önce

LÜTFEN ARTIK LİSE MEZUNU BAYAN ADAYLAR DA ALINSIN VATAN İÇİN KALPTEN İSTİYORUZ BU MESLEĞİ YAPMAYI.