ÖSYM Uzman Personel Alımı!

ÖSYM ve Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde yerli uzman alımı personel giriş sınavının duyurusu yapıldı. Peki sınav başvuru şartları neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

ÖSYM Uzman Personel Alımı!

ÖSYM ve Devlet Personel Başkanlığı resmi internet siteleri üzerinden yerli uzman alımı personel giriş sınavının duyurusu yapıldı. ÖSYM'nin yayımladığı duyuru ise şu şekilde: Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 5 adet yerli uzman alımı yapılacağını duyurdu. Giriş sınavı sözlü usulü ile 31 Temmuz tarihinde ÖSYM Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/Ankara adresinde yapılacağı aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edileceği açıklandı. Peki sınav başvuru şartları neler?

SINAV BAŞVURU ŞARTLARI

Başvurunun genel şartları şu şekilde: En az 4 yıllık yüksek okul veya fakülte veya buna denk okullardan mezun olmak, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, veya denk kabul edilen sınavlarla başarısını belgelemek, Başkanlığın ihtiyacı olduğu konularda bilgi ve tecrübeye sahip olmak ve sözleşmeli uzman alımına iki'den fazla başvurmamış olmak. Aranan özel şartlar ise şu şekilde: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu hakları mahrumiyeti bulunmamak, adli sicile uygun olmak, askerlikle ilişkisi bulunmamak, güvenlik soruşturması olumlu olmak, görevine engel akıl hastalığı bulunmamak. Adayların başvuruda bulunabilmeleri için başvuru formunu eksiksiz doldurmaları, Yükseköğrenim diploması ya da geçici mezuniyet belgesi ve transkript belgesinin aslı veya Başkanlık tarafından onaylı örneği, YDS veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardan belirtilen düzeyde puan durumunu gösterir sonuç belgesi, T.C. kimlik numarası beyanı, Sabıka kaydı beyanı, Görevine engel sağlık sorunu olmadığına dair beyanı, askerlikle ilişkisi olmadığına dair beyanı, Başkanlığın görev alanı ile ilgili tecrübe var ise buna ait belge, Çalışacağı süre boyunca veya Başkanlıktaki görevi sona ermesinden itibaren iki yıl süre ile görevli olduğu alanla ilgili Başkanlıkça yapılacak sınavlara girmeyeceğine kapsam dahilindeki yasaklılıklara uyacağına ilişkin taahhüt beyanı. Adaylar başvurularını ilanın yayımlandığı tarihten 13 Ağustos mesai bitimine kadar Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER