Nüfus Müdürlüklerine Alımlar İçin Yeni Açıklama

Geçtiğimiz Kasım ayında yayımlanan kanun ile Nüfus müdürlüklerine memur alımı için kadro ihdası yapılmıştı. Nüfusa 1600 memur alımı ne zaman yapılacak? Nüfus müdürlüğüne personel alımında kadro dağılımı hakkında yeni açıklama yapıldı.

Nüfus Müdürlüklerine Alımlar İçin Yeni Açıklama

Geçtiğimiz Kasım ayında yayımlanan kanun ile Nüfus müdürlüklerine memur alımı için kadro ihdası yapılmıştı. Nüfusa 1600 memur alımı ne zaman yapılacak? Resmi gazete yayımlanan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Kanununda memur adaylarını sevindirecek bir gelişme yaşandı. 1600 memur ihdası yapılarak Nüfus Müdürlüklerinin personel ihtiyacının giderilmesi sağlanacak.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner’i Sendika temsilcilerini kabul etti. Ziyarette ise personel alımına ilişkin olarak açıklamalar yapıldı. Genel Müdür Sinan Güner personel alımları için çalışmaların devam ettiğini belirtti. “Bu çalışmalar bizim için çok önemli, Sendikalar ve Sivil Toplum Örgütleriyle diyalog halinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Personel eksikliği başta olmak üzere diğer tüm taleplerinizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hiçbir personelimizi mağdur etmeyeceğiz. Personelimizin moral motivasyonu bizim için oldukça önemlidir” denildi.

EN ÇOK ALIM VHKİ KADROSUNA OLACAK

Devlet Personel Başkanlığının yapacağı alımlar ile merkez ve taşra teşkilatı için atanacak kadro dağılımında en çok Veri Hazırlama ve Kontrol işletmeni için alımı yapılacak. 9. Derece de 1200 VHKİ, 3. Derece de ise VHK kadrosu 280 kişi, 70 Teknisyen, 6 Tekniker, 10 Mühendis, 6 Avukat, 2 Daire Başkanı, 6 Şube Müdürü, 20 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni alımı yapılacak. Atama izni ile 2018 yılı içinde yapılması planlanan personel alımlarında ihdas edilen 3. Derece VHKİ kadroları için ilk defa atama yapılması beklenmiyor. Kurumlar arası atanan yada daha alt derecede çalışan VHKİ kadrolarının atanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 22:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
SİVASLI
SİVASLI - 3 yıl Önce

6 TEKNİKER NEYLA

Hamdi
Hamdi - 3 yıl Önce

Bu vhki atamaları önlisans tan mı yoksa lisans tan mı olacak

SİVASLI
SİVASLI - 3 yıl Önce

LİSTEELR ALIN İSTE YAYINLA İSTER YSYINLSM SİTE YÖNETİMİ AKGENLİK ÜYELER GİRDİ

Murad
Murad - 3 yıl Önce

Alım ilanları nerde yayinlanacak

Vhki
Vhki - 3 yıl Önce

Vhki herhangi lisans mezunlaru alınsın...

tolga
tolga - 3 yıl Önce

ben Trakya unuversıtesı 2 sınıf ogrencısıym kpss puanım yok ama ıskur yada kamu personel alımındanda bende yararlanabılırmıyım bu sartlarda??

Şeyhmus oguz
Şeyhmus oguz - 3 yıl Önce

Bunun için nereye baş vurmam gerekiyor acaba yardımcı olursanız sevinirim

Kübra
Kübra - 3 yıl Önce

İlanda 6 tekniker diyor 2 yıllık laboratuvar tekniklerini bitirdim başvuru yapabilir miyim acaba?