Mübaşir Alımı Gündemde! İşte Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı bünyesine yapılması planlanan kamu personeli alımlarında mübaşir kadrosu için de ilan geleceği düşünülüyor. Peki mübaşir olma şartları nelerdir, mübaşir alımına kimler başvurabilir? İşte tüm detaylarıyla mübaşir alımı ve bilinmesi gerekenler...

Mübaşir Alımı Gündemde! İşte Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı personel alım süreçleri arasında ilgiyle takip edilen mübaşirlik kadrosu için de Aralık ayı itibariyle kadro açılması bekleniyor. Bakan Gül' ün açıklamalarının ardından gündemde merakla beklenen konular arasında yer alan mübaşirlik kadrosu hakkında bilinmesi gereken tüm detayları mübaşir olma şartlarını ve mübaşir alımı üzerine tahminlerimizi aktarıyoruz.

Mübaşir kadrosuna kaç alım yapılacak?

Mübaşir kadrosu için geçen yıllarda yapılan alımlara göz atıldığında bu yıl da minimum 500 - 1000 kişilik bir alım olacağını söylemek mümkündür. Elbette ki bu rakamlar, bizim tarafımızdan düşünülen isinolsa.com ekibinin tahminleridir. Bakan tarafından konuyla alakalı net bir sayı belirtilmiş değil. Geçen yıllardaki personel alımları, kamudaki durum ve süreçler üzerinden analiz yaparak bu rakamı vermiş bulunmaktayız. Adalet Bakanlığı bünyesine yapılacak personel alımlarının Aralık - Ocak ayları içinde netleşeceği belirtilmişti dolayısıyla tahminlerimizin sonucunu bu aylarda öğrenmiş olacağız.

Mübaşir olma şartları nelerdir?

Adalet Bakanlığı mübaşir alımı için adaylarda aranan mübaşir olma şartları askerlik hizmetinin yapılmış olması, 35 yaşını aşmamış olunması, yüz kızartıcı suç işlememiş olmak, kamu hukukuna ayrı davranışlar sergilememiş olmak, T.C vatandaşı olmak, KPSS P3, KPSS P93 ve KPSS P94 puanlarına sahip olmak şeklinde aktarılmaktadır.

İlanlar yayınlandığı anda bildirim alın

Çok yakın zaman içerisinde kamuoyuna duyurulması beklenen mübaşir alımı için tüm bilgilendirmeleri almak, mübaşir olma şartları ve adaylarda aranacak özellikler gibi duyuruları kaçırmamak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

iOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice
hatice - 2 yıl Önce

ne olur artık kaldırın bu yaş sınırını

Ali ünal
Ali ünal - 2 yıl Önce

Ben çok açık söylüyorum. Eğer alımları 2018 önlisans kpss sonucu açıklamadan ortaöğretim 2018 kop sonucu açıklanır açıklanmaz yaptığınız taktirde şüphe duyarım

Serpil
Serpil - 2 yıl Önce

Yaş sınırını kalkması