Milli Savunma Bakanlığı Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere lise mezunu personel alımı yapıyor. Peki hangi kadrolar için kaç personel alınacak?

Milli Savunma Bakanlığı Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor
Milli Savunma Bakanlığı personel alımı yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz 2016 yılında yayımlanan ilan ile toplam 135 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bu alımlar lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için yapılmaktadır. Şüphesiz ki en çok kadro bekleyen mezun adaylardan lise mezunlarıdır. Peki Milli Savunma Bakanlığı lise mezunlarına özel kadro ayırdı mı? Milli Savunma Bakanlığı lise mezunlarının başvuru yapabileceği kadroları ayırmış durumda. Peki lise mezunları hangi kadroları ayırabilir?

Hangi Kadrolar Var

Ambar Memuru
Ağaç İşleri Teknisyeni
Bahçıvan
Boyacı-Badanacı
Dem.Kay.Tekns.
Elektrik Teknisyeni
Fırıncı 
İklimlendirme Teknisyeni
İnşaat Teknisyeni
Kuaför
Makine Teknisyeni
Memur
Sıhhi Tesisat Teknisyeni
Şoför
Teknik Ressam

Yukarıda belirtilmiş olan kadrolar Milli Savunma Bakanlığı tarafından aranmaktadır. Her kadro için personel alımı yapılacak olup adayların lise mezunu olması Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlemiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması gerekmektedir. KPSS'ye girmeyen adaylar Milli Savunma Bakanlığının alacağı lise mezunu kadrolarına müracaat yapamamaktadır. Bazı alımlarda mülakatlar düzenlenecek ve adaylar meslekleri ile ilgili uygulamalı testler yapılacaktır. Tüm başvurular için adayların ÖSYM tarafından belirlenmiş nitelik kodlarına sahip olması gerekmekte olup müracaat etmek ve kadrolar hakkında detaylı bilgi öğrenmek isteyen adayların aşağıda ki linki takip etmesi gerekmektedir.

//www.msb.gov.tr/
https://pertem.kkk.tsk.tr/Form/memur2016_1.pdf

YORUM EKLE