Milli Savunma Bakanlığı En Az Ortaöğretim 496 Memur Alıyor! Başvurular Nasıl Yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı Genel Kurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az ortaöğretim mezunu 496 memur alımı yapıyor. Peki başvurular nasıl yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı En Az Ortaöğretim 496 Memur Alıyor! Başvurular Nasıl Yapılır?

Ülkemizin önemli kuruluşlarından bir tanesi olarak bilinen Milli Savunma Bakanlığı aralıklarla kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere memur ve personel alımları gerçekleştirmekte olup ilgili kurum alım ilanlarını hazırlayarak bildiriyi hem resmi internet sitesi hemde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alımı geçtiğimiz haftalarda güncellendi ve Milli Savunma Bakanlığı 496 memur alımı ilanı yayımlandı. Buna göre farklı pozisyonlar için çok sayıda personel ataması yapılacaktır. Peki ilana ilişkin detaylar nedir? İşin Olsa ekibi olarak Milli Savunma Bakanlığı memur alımı detaylarını sizlere açıklıyoruz.

496 MEMUR ALIMI DETAYLARI

Milli Savunma Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 496 memur alımı yapıyor. Buna göre alımlar Milli Savunma Bakanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarınca yapılmaktadır. Toplam 496 memur alınıyor, adayların en az ortaöğretim mezunu olması, Kamu Personel Seçme Sınavına kendi eğitim düzeylerinde yani ortaöğretim, ön lisans ya da lisans düzeyinde girmiş olması gerekmekte olup mesleklerine uygun sertifika ya da ehliyet gibi belgelere sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Milli Savunma Bakanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarınca 496 memur alımı yapıyor. Alımlar şoför, memur, teknisyen, kaloriferci, uzman, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, adisyon görevlisi, resepsiyon görevlisi, teknisyen, santral operatörü, çevirmen, marangoz, koruma, mühendis vb. gibi pozisyonlar için yapılmakta olup adayların 12 Şubat 2018 tarihine kadar başvurularını yapması gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 07:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
S.ukudg
S.ukudg - 5 yıl Önce

Eee gwcmedimi tarihi gecen basvuru tarihlerine tekrar tekrar neden bildiri geliyo

Ümit açıktepe
Ümit açıktepe - 5 yıl Önce

Ben uzman olmak istiyorum yaşım 23 lise mezunuyum nasıl başvurabilirim

SİVASLI
SİVASLI @Ümit açıktepe - 5 yıl Önce

JANDARMA VE MSB SİTESİNİ TAKİP ET

Sema bozkur
Sema bozkur - 5 yıl Önce

Ne yaptıysam başvuru yapamadım hata veriyor sizin verdiğiniz linki de denedim olmadı lütfen yardımcı olun

Yunus
Yunus - 5 yıl Önce

Merhabalar,
msb memur ilanı basvuru sayfasından listede tekniker,vhki yok nasil basvurucaz ?

hacerc
hacerc - 5 yıl Önce

telefonunuzun veya bilgisayarınızın tarihini 09.12.2017 ye çektiğiniz zaman sorun düzeliyor. basvuru yapabilir sorgulayabilirsinizz

aeuüuüa
aeuüuüa - 5 yıl Önce

BAŞVURU formu nasıl yapılcak

Mehmetcan
Mehmetcan - 5 yıl Önce

Uzman

hacer
hacer - 5 yıl Önce

telefon ya da bilgisiyarınızın saatiin 09.12.2017 ye aldığınızda başvuru yapabilir ve sorgulayabilirsiniz