Milli Savunma Bakanlığı 496 Memur Alıyor! En Az Lise Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı MSB kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 496 memur alımı yapıyor. Buna göre adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı 496 Memur Alıyor! En Az Lise Mezunu

Ülkemizin en önemli kamu kurum ve kuruluşları arasında yer almakta olan Milli Savunma Bakanlığı MSB aralıklarla açık pozisyonları için memur ve personel alımları gerçekleştirmektedir. Buna göre geçtiğimiz haftalarda Milli Savunma Bakanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan ilan ile 496 memur alımı yapılacağı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından kamuoyuna yayımlanan ilana göre en az ortaöğretim yani lise mezunu 496 memur alımı yapılacağı kamuoyuna duyurulmuş oldu. Peki Milli Savunma Bakanlığı hangi pozisyonlar için memur alımı yapacak, detaylar nedir? İşin Olsa ekibi olarak tüm bilgileri sizlere aktarıyoruz.

496 MEMUR ALIMI DETAYLARI NEDİR?

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından kamuoyuna 496 memur alımı ilanı yayımlandı. Peki 496 memur alımı detayları nedir? Buna göre adayların en az ortaöğretim mezunu olması gerekmekte olup, KPSS'ye girmiş olması ve başvuru yapacağı kadroya göre nitelik kodlarına sahip olması gerekmektedir. Peki başvuru biglileri nelerdir?

BAŞVURU BİLGİLERİ VE POZİSYONLAR

Milli Savunma Bakanlığı MSB, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Kuvvet Komutanlıkları için toplam 496 memur alımı yapılıyor. İlgili ilanlara başvurmak için adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması farklı meslekler için nitelik kodlarına sahip olması gerekmektedir. Buna göre şoför, memur, teknisyen, kaloriferci, uzman, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, adisyon görevlisi, resepsiyon görevlisi, teknisyen, santral operatörü, çevirmen, marangoz, koruma, mühendis vb. gibi kadrolara atamalar yapılacak olup son başvuru tarihi 12 Şubat 2018'dir.

ADIM ADIM BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 19:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Evrim
Evrim - 5 yıl Önce

Başvuruyu nasıl yapacağız