Mersin Üniversitesi 195 Memur ve Personel Alımı Yapıyor! En Az Lise

Mersin Üniversitesi kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise 195 memur ve personel alımı yapıyor. Peki hangi pozisyonlar için alım yapılacak ve detaylar nedir?

Mersin Üniversitesi 195 Memur ve Personel Alımı Yapıyor! En Az Lise

Ülkemizin her şehrinde bulunan en az bir devlet üniversitesi açık olduğunu tespit ettiği pozisyonlar için memur ve personel alımları gerçekleştirmektedir. İlgili memur ve personel alımı ilanları Rektörlükler tarafından hazırlanarak kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı üzerinden duyurulmaktadır.

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden geçtiğimiz hafta Mersin Üniversitesi tarafından kamuoyuna ilan yayımlandı ve en az lise mezunu toplam 195 memur alımı yapılacağı öğrenildi. Peki hangi pozisyonlar için alım yapılacak, adayların sahip olması gerektiği şartlar nedir? İşin Olsa ekibi olarak gerekli detayları sizlerle paylaşıyoruz.

POZİSYONLAR ve ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

Buna göre, Lisans mezunu Döner Sermaye bütçesinden 3 Hemşire ve Özel bitçeden 150 hemşire, Önlisans mezunu 39 Farklı kadrolada Sağlık Teknikeri, 2 Diğer Sağlık personeli ve Sağlık Meslek Lisesi mezunu Diğer Sağlık Personeli olmak üzere toplamda 195 kişi alınacak peki aranacak şartlar nedir? Buna göre 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından B grubu puan türüne göre, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türüne sahip olmak şartları aranmaktadır. Peki başvurular nasıl yapılır?

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Mersin Üniversitesi en az lise mezunu 195 sözleşmeli memur ve personel alımı yapıyor. Peki nasıl başvuru yapılır? Buna göre adayların 3 Mayıs 2018 tarihine kadar gerekli evrak ve formları ile birlikte Mersin Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Olup başvuru detaylarına ilişkin bilgi edinmek isteyen adayların aşağıdaki linki takip etmesi gerekmektedir.

RESMİ İLAN BURADA

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 18:53
YORUM EKLE