Merkezi Atamalarda Memur Kadrosunda 472 Kişilik Alım Yapılacak!

ÖSYM Merkezi atamalarında başvurular devam ediyor. KPSS puanları ile yapılacak atamalarda memur kadrosunda önlisans ve lisans mezunu 472 alım gerçekleştirilecek. Başvurular 20 Aralık tarihine kadar yapılabilecek.

Merkezi Atamalarda Memur Kadrosunda 472 Kişilik Alım Yapılacak!

2018/2 merkezi atamalar ile yapılacak Kpss tercihleri 11 Aralık tarihinde başladı.

KPSS puanları ile yapılacak atamalarda memur kadrosunda önlisans ve lisans mezunu 472 alım gerçekleştirilecek. Başvurular 20 Aralık tarihine kadar yapılabilecek.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanan KPSS puanı ile merkezi atamalara ilk defa atanacak olan adayların tercih yapacağı kamu kurumları, KİT'ler, Üniversiteler ve 190 sayılı KHK kurumları bulunuyor.

Genel İdari hizmetler sınıfında, teknik hizmetler sınıfında, sağlık hizmetleri sınıfında, avukat ve yardımcı hizmetler sınıfında 1729 kadroya atama yapılacak.

Genel İdari Hizmetler sınıfı memur kadrosundaki atamalarda, önlisans ile lisans mezunu olan adaylar arasından KPSS puan sıralamasından başvuru yapanlar arasından 472 kişi istihdam edilecek. Eğitim düzeyinde önlisans mezunu olanlar 159, eğitim durumu lisans mezunu olarak ise 313 kişi alınacak.

MEMUR ALIMI YAPAN KURUMLAR;

14 farklı kuruma memur kadrosunda alım yapılacak. Bu kurumlar şöyle;Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Erciyes Üniversitesi, Et Ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Gebze Teknik Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, T.C.Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Türkiye Vagon Sanayii A..Ş. Genel Müdürlüğü..

Adayların başvurularını 20 Aralık tarihine kadar ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yaparak öğrenebilecekler. Diğer memur alımlarından anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirisiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 01:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE