Maliye Bakanlığı 500 Memur Alımı Başvuruları Süreci Sona Eriyor!

Maliye Bakanlığı memur personel alımı yapacak. Yayımlanmış olan ilana göre 500 kişilik boş kadro için alım yapılacak. Başvurular 02 Temmuz 2018 tarihinde başlamıştı ancak son güne gelindi. İşte detaylar.

Maliye Bakanlığı 500 Memur Alımı Başvuruları Süreci Sona Eriyor!

Devamlı olarak yeni ilanlar yayımlanıyor ve bazı ilanlar için başvuru sürecinde son günlere geliniyor ve bun tür yeni ilanları ve süresi geçen ilanları sizlere sunuyoruz. Bu haberimizde geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan ve 500 kişilik boş kadro ile alım yapılacak olan ilan hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Çünkü söz konusu olan ilan için başvurular 02 Temmuz 2018 tarihinde başlamıştı ve artık başvurularda son güne gelindi. Henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru işleminitamamlamamış olan adaylar haberimizsayesinde başvurularını yapabilecekler.

Maliye Bakanlığı Yayımlamış olduğu ilana göre 500 kişilik boş kadro ile, Vergi Müfettiş Yardımcısı alacak. Ayrıca yayımlanmış olan ilana göre adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak ve adayların KPSS puan durumuna göre yapılacak sıralama sonucuna göre adaylarda 11 Ağustos 2018 tarihi ilr 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Giriş sınavı yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adayların söz konusu olan Vergi Müfettiş yardımcısı sınavına başvuru yapabilmeleri için, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Daha önce yapılacan Vergi Müfettiş yardımcısı sınavına katılmamış veya en fazla iki defa katılmış olmak, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılan kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS17, KPSSP18, KPSS22, KPSS23, KPSS27, KPSSP28, KPSS47 ve KPSS48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak, En az dört yıllık eğitim vren fakültelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmuş olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak soruşturma sonucunda pozisyonuna uygun olacak olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULARDA SON GÜN!

Adaylar başvurularına 02 Temmuz 2018 tarihinde başlamışlardı ve başvurularını en geç 20 Temmuz 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, Giriş Sınavına Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesindeki Sınav Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır. Sınav Başvuru Formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır. İlanın tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ZEHRA
ZEHRA - 2 yıl Önce

NEDEN YAŞ SINIRI KOYULUYOR ANLAMADIM ALIM YAPILDI DA BİZ Mİ İSTEMEDİK O ZAMAN SINAVA DA GİRİŞİ KABUL ETMESİNLER