Maliye Bakanlığı 400 Memur Alımı Yapacak! Başvuru Tarihleri

Maliye Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 400 memur alımı yapacak. Peki hangi bölüm mezunları başvuru yapabilir, başvuru tarihleri nedir?

Maliye Bakanlığı 400 Memur Alımı Yapacak! Başvuru Tarihleri

Maliye Bakanlığının sene içerisinde farklı pozisyonlar için çok sayıda memur alımı yapması bekleniyordu ancak ilanlar ne zaman yayımlanacak diye meraklı bekleyiş devam ederken geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanlığınca hazırlanan ilan kamuoyuna duyuruldu ve 400 memur alımı yapacağı öğrenildi.

İlgili ilan Maliye Bakanlığınca hazırlanarak kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı sözleşmeli personel alımı bölümü üzerinden duyuruldu. Peki 400 memur alımı ilanına kimler başvuru yapabilir, başvuru tarihleri nedir, hangi bölüm mezuniyetinden kaç memur alımı yapılacak? Tüm detayları www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere açıklıyoruz.

HANGİ BÖLÜMDEN KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Maliye Bakanlığı 400 memur alımı yapacak. Buna göre istatistik mezunu 50 memur, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk fakültesi, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme mezunu 300 memur ve Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği,  Enformasyon Sistemleri Mühendisliği mezunu 50 memur alımı yapılacak olup toplam 400 memur ataması gerçekleştirilecektir. Peki başvuru detayları nedir?

BAŞVURU DETAYLARI NEDİR?

Maliye Bakanlığı 400 memur alımı yapacak peki başvuru detayları nedir? Buna göre adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak ve 35 yaşını aşmamış olmak şartlarına yerine getirmiş olması ve 10 Temmuz ile 19 Temmuz tarihleri arasında //sinav.gib.gov.tr linkine girerek resmi başvurularını interaktif ortam üzerinden gerçekleştirmesi gerekmektedir. 

TÜM MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
İşsiz
İşsiz - 3 yıl Önce

Iipf nin diger bolumleri basvuramayacak mi

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Alımlarda 35 yaş şartı lütfen esnetilsin artık