Maliye Bakanlığı 194 Memur Ataması Yapacak

Maliye Bakanlığı KPSS 2016/2 Merkezi atamalarında kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 194 memur ataması yapacak.

Maliye Bakanlığı 194 Memur Ataması Yapacak
Maliye Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce memur ve personel alımı yapmaktadır. Genel olarak alımlarını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile düzenlenen merkezi yerleştirme atamalarında yapan Maliye Bakanlığı yine yıl içerisinde yayımladığı ilanlar ile de memur alımı yaptığını duyurmaktadır. 2016/2 KPSS merkezi yerleştirme atamalarında memur alımı yapması beklenmekte olan Maliye Bakanlığı 194'e yakın memur ataması yapacak. Peki bu atamalara kimler başvurabilecek? Hangi mezunlar atamalara başvurabilecek ve detaylar nedir?

Hangi Mezunlar Başvurabilir

Maliye Bakanlığı KPSS 2016/2 Merkezi atamalarında toplam 194 memur ataması yapması beklenmektedir. Peki alımlara başvurmak için adayların ne
mezunu olması gerekiyor? Hangi mezunlar için kaç memur alımı yapılacak. Yayımlanan kadrolara göre;

Ortaöğretim mezunu - 18 Memur
Önlisans Mezunu - 170 Memur
Lisans Mezunu - 6 Memur

Yukarıda hangi mezunlar için kaç memur alımı yapılacağı detaylı olarak belirtilmiştir. Bu alımlara başvurmak isteyen adayların 21 Aralık 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan merkezi yerleştirme atamalarında tercih yapması gerekmektedir. Tercihler bilindiği gibi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılmakta olup başvuru yapmak ve detayları öğrenmek isteyen adayların aşağıda ki linkleri takip etmesi gerekmektedir.

Maliye Bakanlığı Lisans Kadroları
Maliye Bakanlığı Ortaöğretim Kadroları
Maliye Bakanlığı Önlisans Kadroları

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru.
Ebru. - 5 yıl Önce

Maliye gelir. Uzmanlığı