KPSS ile Memur ve Zabıta Alımı Yapılıyor!

Düşük KPSS puanları ile 2 Belediye en az lise mezunu memur, zabıta, mühendis, tahsildar, bilet satış memuru alımı yapacağını duyurdu? Peki en az kaç puan ile alım olacak? Kaç personel alımı yapılacak? Hangi Belediyeler alım yapacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

KPSS ile Memur ve Zabıta Alımı Yapılıyor!

Boğazlıyan Belediyesi ile Eyüpsultan Belediye Başkanlıkları düşük KPSS puanları ile memur alımı yapacağını açıkladı. İki Belediye tarafından yayımlanan ilanda 50-60-65-70 gibi düşü KPSS puanları ile memur alımı yapacaklarını açıkladı. Bilet Satış memuru, tahsildar, zabıta memuru, memur, mühendis olmak üzere 2 Belediye toplamda 35 memur alımı yapacağını açıkladı. Adayların başvuruda bulunabilmesi için en az lise mezunu olmuş olmaları gerekiyor. Peki başvuruda hangi şartlar aranıyor?

İŞTE ARANAN ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından herhangi bir nedenden dolayı mahrum bırakılmamış olmak, belirtilen süreler dolmuş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla hapis cezasına yada affa uğramış olsa bile mahkum olmamak, erkek adayların askerlik ödevini tamamlamış olmak ya da askerlik çağına gelmemiş olmak ya da muvazzaf askerlik hizmetini yapmış ya da ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, görevine engel olacak akıl hastalığı bulunmamak, diğer başvuru şartlarını taşımak, güvenlik soruşturmasında temiz çıkmak, zabıta memuru olabilmek için kadınlar için en az 160 cm erkekler en az 167 cm olmak 30 yaşını doldurmamış olmak, görevini yapmasına engel bedensel engeli bulunmamak şartları aranıyor. Boğazlıyan Belediyesi başvuruları zabıta memurluğu için şahsen başvuru diğer bölümler için posta yolu ile başvurularda kabul edilecek. Eyüpsultan Belediyesi zabıta memuru alımları 2 Temmuz tarihinde başlıyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE