KPSS En Az 60 Puan İle Ön Lisans ve Lisans Mezunu Polis Alımı! 23. Dönem POMEM

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı ilana göre bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için 23. Dönem POMEM kapsamında 10 bin kişilik boş kadro ile Polis memuru alımı gerçekleştirecek. Başvuru şartları ve detaylar şöyledir.

KPSS En Az 60 Puan İle Ön Lisans ve Lisans Mezunu Polis Alımı! 23. Dönem POMEM

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olan Polis meslek Eğitim Merkezlerine 10 bin kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtmişti. Buna gre Söz konusu duyuru geçtiğimiz günlerde duyurulmuş olup adaylar başvurularına 01 Ekim 2018 tarihine başladılar. Buna göre Polis Akademisi Başkanlığı 23. Dönem POMEM kapsamında Erkek ve kadın polis alacak. 10 Bin kişilik alım pozisyonu ile ise, Lisans Mezunu 7 bin 200 Erkek aday 800 Bayan aday alınacak. Ön Lisans Mezunu ise 1800 Erkek aday ve 200 Bayan aday alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin polis adayından bazı genel ve özel nitelikler aranacak. Buna göre genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Silah taşımasına engel olabilecek ve Silahlı görev yapmasına engel olabilecek bir durum olmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alkol uyuşturucu ve benzeri maddelerden tedavi görmemiş veya görmüyor olmak, Başvuru tarihi itibari ile herhang bir siyasi parti üyesi olmamak.

Ayrıca özel olarak, Ön Lisans, Lisans mezunu olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından onalı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, Lisans mezunları için ÖSYM tarafından yapılan 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Ön Lisans mezuunları için 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Kadınlarda 162 cm ve erkeklerde 167 cm boyundan kısa boylu olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak ve 30 yaşından gün almamış olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve belirtilen sağlık yönetmeliği şartlarını taşımak ve Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak şartlrı aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Adaylar başvurularına 01 Ekim 2018 tarihinde başlamış olup başvurularını en geç 14 Ekim 2018 tarihine kadar başvuru gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar Ön başvurularını gerçekleştirebilmeleri için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirtilen 100 Tl lik sınav ücretini ilgili hesaplara yatırmaları gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını son başvuru gününe kadar a //www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 23:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
kerem
kerem - 2 yıl Önce

ÖNLİSANS KPSS PUANI DUSURULSUN

Ferdi Kaymaz
Ferdi Kaymaz - 2 yıl Önce

Keşke 60 puan 55 puana indirilseydi...

Caresiz
Caresiz - 2 yıl Önce

Lisans çok düşük 60 puanı gözüm kapalı alırım. Ön lisans en azından 65 e dussun

eylül
eylül - 2 yıl Önce

YAA ÖNLİSANS PUANI DÜŞSÜN LÜTFEEEEN 60 OLSUN EN AZINDAN .....

Ahmed
Ahmed - 2 yıl Önce

Ön lisans 60 olsun

Hakkı
Hakkı - 2 yıl Önce

ÖN LİSANS VE LİSANS MEZUNLARI İÇİN LİSE YAZIP NEDEN UMUTLANDIRIYORSUNUZ İNSANI DİKKATLİ BAŞLIK KOYARSANIZ MEMNUN OLURUZ!

Zulal
Zulal - 2 yıl Önce

Onlisansta da en azından bi 5 puan indirimde başvuru için zaten kpss zor 70 puan fazla . Çok istiyorum başvuru yapmak ama puanım yetmiyor hep 60 civarı ???????????? keşke puana düzenleme gelse.

Büşra
Büşra - 2 yıl Önce

Lütfen önlisans 65 düşürülsün