KPSS En Az 50 Puan İle Kamuya 2 Bin 930 Kamu Personeli , Memur ve Öğretmen Alınıyor

Kamu kurumları ve kamu kuruluşları tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya farklı pozisyon ve niteliklerde alım yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere ilanlar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

KPSS En Az 50 Puan İle Kamuya 2 Bin 930 Kamu Personeli , Memur ve Öğretmen Alınıyor

Farklı Bakanlıklar tarafından, İŞKUR üzerinden yayımlanan ve Devlet personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya KPSS en az 50 puan ile 3 bin e yakın alım yapılacak. Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı pozisyon ve niteliklerde alım gerçekleştiriyorlar. Yayımlanmış olan ilanlara göre KPSS en az 50 puan ve Düşük KPSS puanı ile en az 2 bin 930 memur alımı ve personel alımı yapılacak. 

İşin Olsa ekibi olarak sizler için ilgili ilanları tek sayfa altında topladık ve sizlere sunuyoruz. Aşağıdaki detaylar sayesinde, Başvuru şartlarına, Başvuru tarihlerine ve diğer hususlara ulaşabileceksiniz.

ALIM YAPACAK KURUMLAR:

KPSS en az 50 puan ile alım yapacak kamu kurumları Bakanlıklar ve Belediyelerdir. Buna göre, Sultabgazi Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Alay Belediyesi, Meriç Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığıdır.

ADAYLARDAN GENEL OLARAK HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Adayların ilgili ilanlara başvuru yapabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir durum olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Belirtilen eğitim seviyesinde eğimini tamamlamış olmak ( Lise, Ön Lisans ve Lisans ), Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacaktır.

Ayrıca adaylardan. ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2016, 2017 veya 2018 yılında yapılan Sınavdan, Lise Mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50,55, 60 ve 65 puan almış olmaları gerekmektedir. Aşağıda ilgili ilanlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

2 BİN 930 MEMUR VE ÖĞRETMEN ALIM İLANLARI:

Milli Eğitim Bakanlığı: Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 5 bin Ek ders ücreti karşılığında öğretmen alımı yapmaktaydı. Ancak yapılan sıralamada boş kalan 2 bin 858 kadroya tekrardan ek kontenjan ile Ek ders ücreti karşılığında öğretmen almaktadır. Bu yönde adaylardan 2017 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak şartı aranacaktır. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Diyanet İşleri Başkanlığı: Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine 42 kişilik boş kadro ile, Büro Personeli, Dizgi Operatörü, Muhabir ve Redaktör pozisyonlarına Ön lisans mezunu 2016 yılı KPSS B Gurunu ve Lisans mezunu 2018 KPSS B grubu puan durumuna göre en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvurular en geç 05 Ekim 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Sultangazi Belediyesi: İstanbul Sultangazi Belediyesi bünyesindeki eksiklik için 15 kişilik boşluk ile, Lisans mezunu 4 Bilgisayar İşletmeni, Lisans mezunu 4 Veri Hazırlama ve Kontrol İşltmeni, Lise mezunu 4 Memur, Lisans mezunu 4 Zabıta Memuru ve Lise mezunu 6 Zabıta Memuru olmak üzere toplamda 25 kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtti. Adaylardan bu yönde Lise mezunları için 2016 KPSSP94 puan türünden 55 ve Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranacak. Detaylı billgi almak için Buraya Tıklayınız.

Meriç Belediyesi: Meriç belediyesi bünyesindeki eksikliği gidermek için Lise, Lisans ve Ön Lisans mezunu alım yapacka. Buna göre 1 Veri hazırlama Kontrol İşletmeni, 1 Tahsildar, 1 Zabıta Memuru, 2 İtfaiye Eri ve Lisans mezunu 1 memur olmak üzere topldam 8 kişilik boş kadro ile memur personel alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvurularını 08-09 Ekim 2018 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Ayrıca yayımlanacak diğer Düşük KPSS puanı ile memur alımlarından anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 21:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem   kilic     adana.
Meryem kilic adana. - 3 yıl Önce

Kizim 5 yildir atama bekliyor ama nafile gazi egitim sosyal bilgileri bitirdi hic bir yerde tanidigimiz yok olmayincada sende bir sey olamiyorsun ucretli ogretmenliye bile torpil lazim ALLAH bizim gibi garibanlara yardim etsin kamuya su kadar memur alinacak diyorlar senin torbilin yoksa seni kimse bir yere olmiyor biz bes senedir bunu tercube edindik yanimizada bu kar olarak kaldi RABBIM kimseyi kimsesiz etmesin adami olanlar sevinsin.

ali
ali - 3 yıl Önce

bize sıra gelmez

Hamdi Necati Sürmelioğlu
Hamdi Necati Sürmelioğlu - 3 yıl Önce

Oğlum Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim fak.Mekatronik öğretmenliği mezunu .Ataması olmadığı için belediyede taşeron işçi olrak çalışıyor nasıl memur olabilir.

esra
esra - 3 yıl Önce

kamu yonetimi mezunuyum ama işsizim çunku torpilim yok

esra
esra - 3 yıl Önce

kamu yonetimi mezunuyum ama işsizim çunku torpilim yok