KPSS 60 ve Üzeri 617 Önlisans Mezunu Nüfus Memuru Alımı Yapılıyor!

Kamu Personeli Seçme Sınavından 60 ve üzeri alan önlisans mezunu adaylar arasından 617 kişilik nüfus memuru alımı yapılıyor.

KPSS 60 ve Üzeri 617 Önlisans Mezunu Nüfus Memuru Alımı Yapılıyor!
Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ilan kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile duyuruldu. Yapılan duyuru ile önlisans ve lisans mezunu nüfus memuru alımı yapılacağı belirtildi. Alınacak olan adaylar kaymakamlıklarda ve il, ilçe nüfus dairelerinde görev yapacaktır.

Nüfus memuru alımı ilanı İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlandı ve önlisans mezunlarına 617 kişilik kadro ayrıldığı duyuruldu. Başvurular 15 Mayıs 2017 tarihinde başladı. 22 Mayıss 2017 tarihine kadar adayların müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı devlet memurları kanunun48. maddesindeki A bendinde belirtilen şartları taşımaları, en az önlisans mezunu olmak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak şartlarına sahip olan adaylar İçişleri Bakanlığı 617 önlisans mezunu nüfus memuru (büro personeli) alımı ilanına başvuru yapabilir.

BAŞVURULAR

İçişleri Bakanlığı 617 önlisans mezunu nüfus memuru (büro personeli) alımına başvuru yapacak olan adayların 22 Mayıs 2017 tarihine kadar e-devlet şifreleri ile İçişleri Bakanlığının resmi internet sitesinden başvuru yapılabilir. Alınacak büro personeli (nüfus memuru) adaylarının ilan detayları ve alacakları maaş hakkında bilgi edinmek için aşağıda ki linki takip ediniz.

İLAN VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ
NÜFUS MEMURU MAAŞI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
lisans terk
lisans terk - 3 yıl Önce

En az lise mezunu başvuru hakkı neden olmuyor.Büro memurluğu ne ki,dosyalama arşivleme başka artı birseyiyok.ya lütfen vubu konu da da birşeyler yapılsın.

hasan
hasan - 3 yıl Önce

hani nerede bu orta öğretimler en çok sınava giren liseden bari bir kaç kişi alın