KPSS 55 Puan İle Memur Alımı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile 4 farklı kadro için memur alımı yapılacağı açıklandı. Peki hangi kurumlara memur alımı yapılacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

KPSS 55 Puan İle Memur Alımı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile 4 farklı pozisyona 55 60 70 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı ile alım yapılacağı açıklandı. Peki bu memur alımları hangi kurumlara yapılacak? Alımı yapılacak olan memurlar hangi pozisyonlarda çalıştırılacak? Başvuruda bulunmak isteyen adayların hangi şartları yerine getirmesi gerekiyor?

İŞTE DETAYLAR

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile 4 farklı pozisyona 55 60 70 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı ile alım yapılacağı açıklandı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından memur alımı yapan kurumlar ise şu şekilde: Çardaklı Belediye Başkanlığı, Lice Belediye Başkanlığı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve Zeytinburnu Belediye Başkanlığı kurumlarının memur alımları yapacağı açıklandı. Yayımlanan ilanlarda alım yapılacak olan kadrolar ise şu şekilde: Avukat, Peyzaj Mimarı, Tahsildar ve Zabıta memuru alımlarının yapılacağı açıklandı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda genel başvuru şartları kurumdan kuruma farklılık gösterebiliyor. Ancak adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı olarak 55, 60 ve 70 puan şartları adaylardan istenilen şart. Adaylardan ayrıca kurumlara göre yaş ve bazı özel şartlar aranabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 22:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa koçcaz
Mustafa koçcaz - 3 yıl Önce

Nezaman tam olarak acaba bilen var mı

Şerife
Şerife - 3 yıl Önce

Alımlarda yaş şartı 36 olsun

Merve
Merve - 3 yıl Önce

Onlisans mezunu alacaklar mi başvuru nerden yapilacak

Gizem
Gizem - 3 yıl Önce

Ne zaman pki tarih göremedim

Yaş Taş..
Yaş Taş.. - 3 yıl Önce

İster Kamu ister Özel sektör için iş alımına yaş şartı koymak EN BÜYÜK İNSAN HAKLARI İHLALİ dir. Yaş şartı öne sürenler AİHM de yargılanabilirler!!!! Bunu en başta Cumhurbaşkanı bilmelidir!!!!!

SIRADAKİ HABER