KPSS 50 ve 60 Puan İle Kamu Kurumları Memur, İşçi ve Personel Alımı Yapıyor!

Kamu kurumları ve kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlarda ve niteliklerde memur, İşçi ve personel alımı yapacaklarını belirttiler. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde yer almaktadır.

KPSS 50 ve 60 Puan İle Kamu Kurumları Memur, İşçi ve Personel Alımı Yapıyor!

Son günlerde yayımlanmış olan ilanlara göre kamu kurumları ve kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyon ve farklı niteliklerde alım yapmaktadırlar. İşin Olsa ekibi olarak sizler için hazırladığımız bu haberimizde sizlere Kamuya KPSS en az 50 puan olmak kaydı ile ve En az 60 puan ile alım yapılan memur İşçi ve personel kadroları hakkında detaylı bilgiler paylaşacas ve başvurular için detaylı bilgiler vereceğiz

Söz konusu bu haberimizde vereceğimiz ilanlar kamuya DÜşük KPSS puanı ile memur alımı yapıyor. Buna göre, Enez Belediyesi KPSS 50 Puan İle, Türk Strandatları Enstitüsü KPSS 60 puan ile, Kocaeli Belediyesi KPSS 60 puan ile ve Abana Belediyesi KPSS 60 puan ile alım yapacak.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR:

Düşük KPSS puanı alım yapan kurumlara başvuru yapacak adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile herhangi bir problemi olmamak gibi nitelikler aranır.

Ayrıca adaylardan ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise Mezunları için 2016 yılı KPSSP94, Ön Lisans mezunları için 2016 KPSSP93 ve Lisans mezunları için 2018 yılı KPSSP3 puan türünden en az 50 puan ve en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Enez Belediyesi: Enez belediyesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı memur kadrolarında toplamda 9 kişilik boş kadro ile 3 Ekonomist, 3 Zabıta Memuru ve 3 İtfaiye eri alımı yapacak. ilgili pozisyonlara Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu alım yapılacağını belirtildi. Adaylardan en az KPSS 50 puan şartı aranacak. Daha fazla bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Abana Belediyesi: Abana belediyesi bünyesine 1 kişilik boş kadro ile Lisans mezunu Mühendis alımı yapacak. Söz konusu ilana göre adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Kocaeli Üniversitesi: Kocaeli Üniversitesi personel alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Yayımlanana duyuruya göre Kocaeli Üniversitesi 1 kişilik boş kadro ile programcı alımı yapacağını belirtti. Buna göre adaylardan 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak. Daha fazla bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Türk Standartları Enstitüsü: TSE 15 kişilik boş kadro ile farklı 6 şehir için personel alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre 15 kişilik boş kadro ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirecek. Buna göre adayların başvuru yapabilmeleri için Ön Lisans mezunu olmaları ve Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir. Başvuru şartları ve detaylar için Buraya Tıklayınız.

Düşük KPSS puanı ile yayımlanacak yeni ilanlardan haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

YORUM EKLE