KPSS 50 55 ve 60 Puan İle Kamuya Devlet Memuru, Kamu Personeli ve Polis Alımı Yapılıyor!

Yayımlanan ilanlara göre kamuya çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirecek. Bu haberimizde İşin Olsa ekibi olarak sizler için Düşük KPSS puanı alım yapan kamu kurumları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

KPSS 50 55 ve 60 Puan İle Kamuya Devlet Memuru, Kamu Personeli ve Polis Alımı Yapılıyor!

Yayımlanan ilanlara göre kamuya binlerce kişilik boş kadro ile memur ve personel alımı yapılacak. Söz konusu ilanlar bakanlıkların ve kamu kurumlarının resmi internet sitelerinde çeşitli devlet kurumlarının sitelerinde yayımlanmış olup başvuru şartları doğrultusunda alım yapılacaktır. Buna göre Bu kamu kurumları bünyelerindeki memur ve personel eksikliğini gidermek için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayacak ve puan surumuna göre sıralama yapacaklardır. İşin Olsa ekibi olarak Söz konusu kamuya KPSS en az 50 55 ve 60 puan ile alım yapan kurumları derledik ve detayları sizler le paylaşıyoruz.

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPACAK?

Yayımlanan ilanlara göre Düşük KPSS puanı ile alım yapan kamu kurumları Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Enez Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Doğanhisar Belediyesi, Orhaneli Belediyesi gibi kurumlar alım yapacak.

ALIM POZİSYONLARI:

Soayal yardımlaşma ve Dayanışm vakıfları genellikle Sosyal Yardım ve İnceleme Görelivi ve Büro personeli alımı yapmaktadırlar.

Enez Belediyesi ise, 9 kişilik boş kadro ile Lisans Mezunu 3 Ekonomist, ve 2 İtfaiye eri alacak. Lise Mezunu 1 İtfaiye eri ve 2 Zabıta memuru alacak ve Ön Lisans mezunu 1 Zabıta memuru olmak üzere toplamda 9 kişi alacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzman yarduncusu pozisyonu için 30 ve Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı ünvanında 25 kişi alacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü, POMEM kapsamında KPSS 60 puan ile Lisans mezunu 7 bin 200 erkek ve 800 Bayan polis alımı yapacak.

Doğanhisar Belediyesi 2 farklı pozisyon da 3 memur alımı yapacak. Buna göre Ön Lisans mezunu 1 Tekniker, Lisans meuznu 1 Tekniker ve Lisans mezunu 1 Mühendis alacak.

Orhaneli Belediyesi ise, 1 kişilik boş kadro ile Zabıta Memuru alımı yapacak.

ADAYLARDAN HANGİ NİTELİKLER ARANACAK?

Söz konusu ilanlara başvuru yapmak isteyen adaylar mutlaka belirtilen şartları taşımak zorundadırlar ve bu yönde adaylardan özel ve genel nitelikler aranacak. Buna göre adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesine göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlk sorunu olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranır.

Özel olarak ise, Lisans mezunları için 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden puan almış olmak, Lise ve Ön Lisans mezunları için ise 2016 yılında yapılan kamu personeli seçme sınavından lise için KPSSP94 ve Ön Lisans için KPSSP93 puan türünden puan almış olmak, Belirtilen yaş ve eğitim niteliklerini taşımak ve Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularını kurumların belirttiği tarih aralığında gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre Başvurular kurumlara şahsen veya elektronik ortamda yapılacaktır. İlgili ilanlara ve son başvuru tarihlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Enez Belediyesi İlanı İçin Buraya Tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 26 Ekim 2018

-

Diyanet İşleri Başkanlığı İlanı İçin Buraya Tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 17 Ekim 2018

-

Emniyet Genel Müdürlüğü İlanı İçin Buraya Tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 14 Ekim 2018

-

Doğanhisar Belediyesi İlanı İçin Buraya Tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi:  16 Ekim 2018

-

Orhaneli Belediyesi  İlanı İçin Buraya Tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi: 17 Ekim 2018

DÜŞÜK KPSS PUANI İLE YAYIMLANAN DİĞER İLANLAR:

Yayımlanancak olan Düşük KPSS puanı ile alım yapan kurumları telefonunuza bildirim olarak almak istermisiniz. Öyleyse İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 14:18
YORUM EKLE