Konya Belediyeleri Lise Mezunu Memur Alımları!

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Kulu Belediyesi yayımladıkları ilan ile en az lise mezunu memur alımları yapacaklarını duyurdu. Peki başvuru şartları neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Konya Belediyeleri Lise Mezunu Memur Alımları!

Konya Beyşehir Belediyesi ve Kulu Belediyesi tarafından yayınlanan memur alımı ilanlarında birçok kadroda çalıştırılmak üzere toplam 6 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Konya Beyşehir Belediyesi’nde görevlendirmek üzere 2 Biyosidal Ürün Uygulayıcı, 1 Elektrik Mühendisi, 1 İnşaat Mühendisi, 1 Mimar ve Konya Kulu Belediyesi’nde görevlendirmek üzere 1 İnsansız Hava Aracı Pilotu alımı yapılacağı yayımlanan ilanda açıklandı. Peki başvuru şartları neler?

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru yapmak isteyen adaylar İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR il müdürlüklerinden başvurularına gerçekleştirebilecek. Başvuru şartları ise şu şekilde: İnsansız Hava Aracı Pilotu alımında adaylarda aranan şartlar; lise veya dengi mezun olmak, insansız hava aracı ticari pilot sertifikasına sahip olmak, telsizle haberleşme sertifikasına sahip olmak ve 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 60 puan almış olmak. Biyosidal Ürün Uygulayıcısı alımında ön lisans mezunu olmak, Biyosidal Ürün Uygulayıcısı sertifikasına sahip olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kar Küreme Aracı İş Makinesi Operatörlüğü belgesine sahip olmak ve B sınıfı sürücü belgesi olmak şartları yer almaktadır. Ayrıca adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Elektrik Mühendisi alımında; lisans mezunu olmak, meslekte en az 5 yıllık iş tecrübesine sahip olmak, B sınıfı ehliyete sahip olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve iyi derecede İngilizce bilmek. İnşaat Mühendisi alımında, en az lisans mezunu olmak, B sınıfı ehliyete sahip olmak, en az 5 yıllık iş tecrübesine sahip olmak ve iyi derecede İngilizce bilmek olarak belirtilmiştir. Ayrıca sınav şartı olarak Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden en az 60 puan almak. Mimar alımında ise, en az 5 yıllık iş tecrübesine sahip olmak, iyi derecede İngilizce bilmek, B sınıfı ehliyete sahip olmak ve Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak aranan şartlar arasında bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER