KHK ile Görevden Atılan Memur Kadar Memur Alınacak

Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu tespit edilen memurlar açığa alınırken yerlerine atılan personel kadar memur alımı yapılacak.

KHK ile Görevden Atılan Memur Kadar Memur Alınacak
Fethullahçı Terör Örgütü üyesi askerlerin darbe girişiminin ardından söz konusu örgüte üyeliği bulunan kişilerin devlette ki mesleklerinden uzaklaştırılması kararlaştırıldı. Buna göre Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğünde istihdam eden personellerin pek çoğu açığa alınıp işledikleri veya karıştıkları suça göre tutuklanırken kamu kurumlarında ve bakanlıklarda da binlerce memur hakkında soruşturma başlatıldı. Şuana kadar kamu kurumlarında 45 bine yakın memur açığa alınırken haklarında ki soruşturmalar devam ediyor. Şahısların Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu tespit edilirse tamamı meslekten ihraç edilecek.

Binlerce Memur Alınacak

Görevden ihraç edilen memurların yerine yine memur alımı yapılacak. Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin boşalttığı devlet dairelerinde ki görevlerin aksamaması ve buralara FETÖ'cüler yerine hak edenlerin yerleşebilmesi için çalışmalar başlatıldı. Buna göre soruşturmaların bitmesi ile meslekten kaç bin Fethullahçı Terör Örgütü üyesi personel atılırsa o kadar memur alımı yapılacak. Yani alımda sınır yok.

Eğer 40 bin kişi meslekten atılırsa 40 bin memur alınacak. Eğer 60 bin kişi meslekten atılırsa 60 bin memur alınacak yani her hangi bir alımda sınır olmayacak. İlerleyen günlerde soruşturmaların tamamen bitmesi ile bu konu hakkında da detaylı olarak yazılı ve sözlü bir açıklama yapılması beklenmektedir. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya Ersoy
Hülya Ersoy - 4 yıl Önce

Lisans kimya mezunlarına da alım yapılsın artık!.. Yaş sınırı üst limit 45 olsuuunnn...

İbrahim arık
İbrahim arık - 4 yıl Önce

2 yıllık ormancılık önlisans mezunuyum diplomamı aldım kpss den 56 aldım benide alırsanız sevinirim sadece ormancılık değil her türlü görev olur 0541 506 3753