KGM 117 Büro Memuru Personeli Alımı Yapıyor!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlanmış yayımlanan duyuruya göre KPSS 2018/6 ile KGM'ye 117 büro personeli alınacağı söylenmişti. Detayları haberimizin devamında açıklıyoruz.

KGM 117 Büro Memuru Personeli Alımı Yapıyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruya göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2018/6 ile Kara yolları Genel Müdürlüğü'ne 117 Büro personeli alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Konu ile alakalı olarak Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üzerinden bir duyuru yayımladı. Peki yayımlanan duyurunun detaylarında neler yer aldı? Başvurular nereye yapılacak?

İŞTE YAYIMLANAN DUYURU

Karayolları Genel Müdürlüğüne 117 Büro personeli alınacağına dair Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üzerinden bir duyuru yayımladı ve yapılacak olan alımlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2018/6 ile yapılacağı açıklanan bilgiler arasında bulunuyordu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi üzerinden yayımlanan duyurunun detaylarında ise şu ifadelere yer verildi: Genel Müdürlüğün Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edecek 662 adet sözleşmeli personel pozisyonuna Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme ile personel istihdam edileceği açıklandı. Adaylar tercihlerini 10 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında internet üzerinden ÖSYM'ye gönderebilecek. Tercihlerin ise 16 Temmuz saat 23.59'a kadar yapılabileceği açıklanan bilgiler arasında bulunuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 3 yıl Önce

Kaç puanla alınıyo