Kasım Ayı Kamuya İşçi, Kamu Personeli ve Memur Alımları! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu tarafından yayımlanmış olan ilana göre Kasım ayı içerisinde kamuya binlerce memur personel alımı yapılacak. Sizler için ilgili ilanların hepsini tek sayfada topladık. İşte kasım ayı memur personel alım ilanları şöyledir.

Kasım Ayı Kamuya İşçi, Kamu Personeli ve Memur Alımları! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ülkemizde bulunan kamu kurumları veya kamu kuruluşları her daim bünyelerindeki personel eksikliği için yeni ilanlar yayımlamaktadırlar. Buna göre farklı kurumlar Ekim ayının bitmesi ile birlikte yeni ilanları yayımladılar ve İşin Olsa ekibi olarak sizler için Kasım Ayı kamuya memur personel alım ilanlarını sizler le paylaşıyoruz.

Söz konusu ilanlara göre kamuya binlerce alım yapılacak ve adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvuru yapabilecekler. Başvurusunu yapan adaylara ise kamu kurumları tarafından yapılacak Giriş sınavı sonucuna göre kadro, sınavda başarılı olan adaylar kadroya alınacaktır.

GİRİŞ SINAVI YAPILACAK!

Memur alımı ilanlarına başvuru yapan adaylara kamu kurumları tarafından Sınav yapılmaktadır. Bu bağlamda Giriş sınavı farklı yöntemlerde yapılmakta ve bunları, Yazılı, Sözlü ve/veya uygulamalı olarak yapıldığını belirtmek isteriz. Genelde Giriş sınavına değerlendirmeler adayların kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumları esas alınarak yapılır. Kamu kurumları belirttikleri baraj KPSS puanına göre en yüksek puandan başlamak sureti ile en düşük puana kadar kadro sayısının belirli kat sayısı kadar aday sınava çağırılmaktadır. İlgili değerlendirme sonucu ve sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi kurumların resmi İnternet siteleri üzerinde yayımlanmaktadır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlgili Personel Alımı, Memur Alımı, kamu Personeli alımı ve İşçi alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri taşımaları gereklidir. Tüm nitelikleri taşıyan Erkek ve Kadın adaylar başvuru yapabilmektedir. Bu bağlamda adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesine göre genel şartlar ve Yaş, KPSS, YDS, Eğitim gibi özel nitelikler aranacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR:

Adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlara göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek ve Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranır.

ÖZEL ŞARTLAR:

Yukarıda da bahsini geçirdiğimiz üzre adaylardan bazı özel nitelikler aranıyor. Buna göre, Eğitim, Yaş, KPSS ve YDS gibi nitelikler aranır. Ancak bazı kamu kurumları KPSS Şartı olmadan da alım yapmaktadır.

Eğitim Şartı:

Alım yapılacak olan pozisyona göre adayların en az Lise, Ön Lisans veya Lisans Mezunu olmaları gereklidir. Buna göre, Lise mezunları için herhangi bir Ortaöğretim kurumundan mezun olmuş olma, Ön Lisans mezunları için alım yapılacak branşa göre Ön Lisans Programlarından mezun olmuş olmak ve Lisans mezunları için 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan YÖK tarafından onaylanmış olan denkliği bulunmaları gerekmektedir.

Yaş Şartı:

Adayların başvuru yapabilmeleri için 18 yaşını tamamlamış olmaları gereklidir. Buna göre Askeri alımlarda adayların 25 veya 27, Memur alımları için 35 ve Zabıta Memuru alımları veya Polis alımları için 30 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Yaş hesaplanması yapılacak giriş sınavı tarihine göre veya sınavın yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile hesaplanmaktadır.

KPSS Şartı:

Adaylardan genellikle kamu kurumları ÖSYM tarafından 2016, 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gereklidir. Bu bağlamda Lise mezunları için KPSSP94 , Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak üzere 60, 70 veya 80 puan almış olmaları gerekmektedir.

KPSS Şartı Olmadan Alımlar:

Bazı kamu kurumları adaylardan KPSS şartı istese de bazı kamu kurumları adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. Özellikle Askeri alımlarda, Belediye alımlarında, Kurum Dışı ilanlarda, TÜBİTAK, Milli Savunma Bakanlığı gibi kurumlar KPSS şartı aramıyor.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını mutlaka belirtilen başvuru tarihi aralığında yapmaları gerekmektedir. İlanı yayımlanan kılavuzda mutlaka başvuru tarihleri belirtilmektedir. Başvurular kurumun resmi İnternet sitesi üzerinden, e-posta yolu ile veya Şahsen yapılmaktadır. Başvuru şekli mutlaka ilanlarda belirtilmektedir.

YAYIMLANAN İLANLARDAN HABERDAR OLMA:

Kamu kurumları tarafından veya kamu kuruluşları tarafından yayımlanan yeni ilanlardan haberdar olabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız İşin Olsa Mobil uygulaması sayesine her daim yeni ilanları telefonunuza bildirim olarak alabilirsiniz. Ayrıca resmi Sosyal Medya hesabımız olan facebook Gurubumuza katılarak diğer adaylar ile ilgili ilanlar hakkında tartışma yapabilir ve yardımlaşma yapabilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

KASIM AYI MEMUR PERSONEL ALIMLAR:

Kasım ayı içerisinde yayımlanan veya yayımlanacak ilanları İşinOlsa.com ekibi olara ksizler için derledik ve tek sayfa altında sizlere sunuyoruz. Ayrıca Ekibimiz tarafındna özel olarak hazırlanan tablo yardımı ile, Alım yapan kuruma, Alım sayısına, Son başvuru tarihine, toplam alım sayısına ve detaylara ulaşarak ilgili ilanlara ulaşabileceksiniz. İşte kasım ayı memur personel alımları:

Alım Yapacak
Kurum veya
Kuruluş ve
Pozisyon

KPSS Şartı

Alınacak Personel Sayısı

Son Başvuru Tarihi

Detaylar

KKK

Yok

-

31/12/18

TIKLAYIN

KKK Uzman Erbaş

(isinolsa.com )

Yok

-

31/12/18

TIKLAYIN

SYDV

KPSS 60

-

-

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı

(isinolsa.com )

Yok

1527

31/12/18

TIKLAYIN

Diyanet İşleri Başkanlığı

Yok

14

07/12/18

TIKLAYIN

Ardeşen Belediyesi

Var

3

30/11/18

TIKLAYIN

Bursa Büyükşehir Belediyesi

Var

50

30/11/18

TIKLAYIN

Milli Güvenlik Kurulu

Var

20

30/11/18

TIKLAYIN

JSGA

Yok

1457

29/11/18

TIKLAYIN

Süleyman Demirel Üniversitesi

Yok

75

21/11/18

TIKLAYIN

Kafkas Üniversitesi

Var

17

30/11/18

TIKLAYIN

İçişleri Bakanlığı

Var

12

30/11/18

TIKLAYIN

İznik Belediyesi

Var

1

03/12/18

TIKLAYIN

Çekmeköy Belediyesi

KPSS 60

15

07/12/18

TIKLAYIN

Atatürk Üniversitesi

Var

55

30/11/18

TIKLAYIN

Bağcılar Belediyesi

KPSS 60

40

07/12/18

TIKLAYIN

İçişleri Bakanlığı

Var

15

21/12/18

TIKLAYIN

Hakkari Üniversitesi

Yok

2

30/11/12

TIKLAYIN

Diyanet İşleri Başkanlığı

Yok

400

17/12/18

TIKLAYIN

Dicle Üniversitesi

Var

2

03/12/18

TIKLAYIN

Gürpınar Belediyesi

KPSS 55

2

03/12/18

TIKLAYIN

MSB

KPSS 60

523

21/12/18

TIKLAYIN

EGM

Yok

2

03/12/18

TIKLAYIN

Samsun DOB

Yok

2

03/12/18

TIKLAYIN

Trabzon Büyükşehir Belediyesi

KPSS 50

221

12/12/18

TIKLAYIN

Deliilyas Belediyesi

KPSS 60

1

07/12/18

TIKLAYIN

Göç İdaresi

Var

45

07/12/18

TIKLAYIN

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Var

9

10/12/18

TIKLAYIN

İSKİ

Var

461

10/12/18

TIKLAYIN

KSİÜ

Var

6

10/12/18

TIKLAYIN

Eti Maden İşletmeleri

Var

1

04/12/18

TIKLAYIN

Pamukkale Üniversitesi

Var

3

10/12/18

TIKLAYIN

Mucur Belediyesi

Var

2

04/12/18

TIKLAYIN

Tapu ve Kadastro

Yok

1

07/12/18

TIKLAYIN

TOPLAM

TIKLAYIN

İŞİN OLSA/ ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 14:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tugba
Tugba - 2 yıl Önce

Hayatımızın yarısı okumakla geçiyor affedersiniz de köpek gibi çalışıyoruz gece gündüz özel de zaten iş bulamıyoruz bari şu devlet kadrolarını açın da yerleşek bi yere,atama olsun artık kaç sene çalışıp atama bekleyen var ya bu ne vicdansızlıktır...

Suna
Suna - 2 yıl Önce

Sınava girence yaş şartları yok işe alımlarında yaş diyorsunuz bu nedir emekli edin o zaman

Suna
Suna - 2 yıl Önce

Kpss girince yaş şartları yok işe alımlarında yaş diyorsunuz bu nedir ya emekli olmak için de çok genç diyorlar ne yapalım siz söyleyin

Ressam
Ressam - 2 yıl Önce

Bu yorumları personel daire başkanlığı görmeli kpss sınavına girerken yaş şartı yok personel alırken yaş şartı var. Lisans mezunlarına yani eğitimli bireylere yaş şartı kaldırılmalı biran önce binlerce mağdur var

Zeynep derin
Zeynep derin - 2 yıl Önce

Başvurular ne Zaman