Kamuya KPSS En Az 55 ve 60 Puan İle 1.362 Memur ve Personel Alımı Yapılıyor!

Kamu kurumları veya kamu kuruluşları tarafından yayımlanan ilanlara göre şu anda alım ilanı devam etmekte olan ve yeni yayımlanmış olan ilanlar ile toplamda 1362 kişilik memur personel kadrosu ile alım yapılıyor. Başvuru şartları ve Başvuru bilgileri için haberimizde sizlerle paylaştığımız bilgileri inceleyebilirsiniz.

Kamuya KPSS En Az 55 ve 60 Puan İle 1.362 Memur ve Personel Alımı Yapılıyor!

Ülkemizde bir çok kurum bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için alım yapıyor. Buna göre kurumlar memur alım ilanlarını yayımladılar ve yayımlanan ilanlara göre kamuya toplamda 1362 kişilik kadro ile alım yapılıyor. İlgili kurumlar ilanları yayımladılar ve adayrdan bazı şartlar aranmakta. Adayların bu nitelikleri taşımaları durumunda başvuruları kabul edilecek ve sonrasında adaylara Giriş sınavı yapılacaktır.

Adaylardan genel ve özel olarak bazı nitelikler aranmakta olup, Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları gereklidir. Özel olarak ise adaylardan, Kamu personeli Seçme Sınavı şartı, Yaş şartı ve eğitim şartları aranır. Buna göre Lise mezunu olanlardan KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az KPSS 55 veya KPSS 60 puan almış olmaları gereklidir. Kamuya 1362 memur alımı ve personel alımı ilanlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1.362 MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARI:

Bilgi Teknolojileri Kurumu: BTK 47 kişilik boş kadro ile farklı alanlarda olmak üzere, 10 Sosyal Bilimler alanında, 12 Hukuk alanında ve 245 Mühendislik alanında memur alımı gerçekleştirecek. Adayların bu yönde 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

9 Belediye İlanı: Söz konusu Kamu gurubu için Devlet Personel Başkanlığında yayımlanan ilanlara göre, Van Gürpınar Belediyesi 2, İznik Belediyesi 1, Çekmeköy Belediyesi 15, Bursa Büyükşehir Belediyesi 50, Ardeşen Belediyesi 3, Eynesil Belediyesi 8, Şırnak Belediyesi 10, Bağcılar belediyesi 40 ve Arnavutköy Belediyesi 40 olmak üzere toplamda  olmak üzere toplamda 169 kişilik kadro ile belediye personeli alımı yapılacak. Adaylardan KPSS den en az 55 puan almış olmak şartları aranacak. İlan hakkında detaylar için Buraya Tıklayınız.

Sahil Güvenlik Komutanlığı: SGK 10 kişilik memur alımı kadrosu ile, farklı pozisyonlarda alım yapacağını belirtti. Buna göre adayların bu pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 veya 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını en geç 22 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında detaylar için Buraya Tıklayınız.

Türk Silahlı Kuvvetleri: TSK geçtiğimiz günlerde yayımlamış olduğu ilana göre 2018 yılı başvuru kılavuzuna göre Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olan Subay ve Astsubay alımı yapacak. Buna göre adaylar başvurularını en geç 22 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Eti Maden İşletmeleri: Eti Maden işletmeleri için geçtiğimiz günlerde Devlet personel başkanlığı tarafından 104 kişilik boş kadro ile memur alım ilanı yayımlanmıştı. Ancak başvurular henü başlamadı. İşte detaylar için Buraya Tıklayınız.

TCDD: Devlet Demiryolları bünyesine 157 kişilik kadro için alım yapacağını belirtmişti Ancak ilgili henüz Devlet Personel Başkanlığ tarafından ilan edilmiş olup İŞKUr üzerinde yayımlanmamıştır. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Milli Güvenlik Kurumu: MGK 20 kişilik boş kadro ile bünyesine memur alımı yapacak. Buna göre Resmi gazete tarafından 09 kasım 2018 tarihinde yayımlanan ilana göre Milli Güvenlik Kurulu 20 Uzman yardımcısı alacak. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu: BDDK farklı pozisyonlarda 150 kişilik boşluk ile kamu personeli alımı yapacğaını ilan etti. Buna göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı için 50, BDDK Uzman yardımcısı için 20 ve Bankacılık Uzman yardımcısı pozisyonunda 80 uzman yardımcısı olmak üzere toplamda 150 Meslek Perosneli alımı yapacak. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Kafkas Üniversitesi: Üniversite 17 personel alacak. Bu bağlamda lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları başvuru yapabilecek. Adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak. Alım kadroları ve başvuru bilgileri için Buraya Tıklayınız.

İçişleri Bakanlığı: İlgili bakanlık 2 farklı ilan yayımladı. Yayımlanan ilanlara göre, 12 Stajyer Kontrölr ve 15 Avrupabirliği uzman yardımcısı alacak. Her iki pozisyon içinde adaylardan KPSS şartı ve 657 Sayıl ıDevlet Memurları kanunun 48. maddesideki nitelikler aranacak. AB Uzman yardımcısı ilanı için Buraya ve Stajyer Kontrolör ilanı için Buraya Tıklayınız.

Aratürk Üniversitesi: Atatürk Ünibversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 55 kişilik boş kadro ile 35 Lise Mezunu hemşire ve 20 Lisans mezunu szleşmeli hemşire alımı yapacağını belirtti. Buna göre adaylardan Kamu Personeli seçme sınavından puan almış olmak nitelikleri aranacaktır. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Yargıtay Başkanlığı: Yargıtay 35 memur alacağını ilan etti. Başvuruları 19 Kasım 2018 tarihinde başlayan ilan için başvurular en geç 23 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecek. Buna göre yargıtay 33 Hizmetli, 3 teknisyen, 1 Mühendis ve 1 Mütercim tercüman alımı yapacak. Adaylardan şse KPSS den en az 70 puan almış olmak şartları aranacak. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Dicle Üniversitesi: Üniversite bünyesine, 2 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak Diğer Sağlık Personeli alacğaını ilan etti ve başvuruların ilan tarihi itibar ile başlayıp en geç 15 gün devam edeceği de belirtildi. Başvuru şartları ve detaylar için Buraya Tıklayınız.

Milli Savunma Bakanlığı: Milli Savunma bakanlığı Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olan 523 sözleşmeli memur alacağını ian etti. Söz konusu alımlar farklı şehirlerde yapılacak olup, başvuru şartları ve detaylar için Buraya Tıklayınız.

DİĞER İLANLARDAN HABERDAR OLMA:

Ayrıca yayımlanancak diğer memur alım ilanlarından haberdar olmak için bizler çeşitli platformlarda takip edebilirsiniz. Bunun için İşni Olsa mobil uygulamasını telefonunuza indirerek ilanların cebinize gelmesini sağlayabilir ve ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şinasi kerim
Şinasi kerim - 2 yıl Önce

Arkadaş bırakın dalga geçmeyi. Eti maden memur alıyor diyorsunuz habere giriyoruz işçi alınıyor. Büro memuru diyon habere giriyoruz ayakçı aranıyor. Memur ne demek bi öğrenin önce!

Merve
Merve - 2 yıl Önce

İibf olarak çözüm istiyoruz hepimiz boştayız biri de bizim sesimizi duysun. O kadar okuduk evde oturmak için mi işsizlikten artık intihar edecek duruma geldi psikolojim.

Sağlık bakım teknisyeni
Sağlık bakım teknisyeni - 2 yıl Önce

2000 atama istiyoruz