Kamuya En Az Lise Mezunu 527 Mübaşir Alımı Yapılıyor! Aranan Şartlar ve Tüm Detaylar

Adalet Bakanlığı kamuya kendi bünyelerinde görev yapmak üzere en az lise mezunu 527 mübaşir alımı yapıyor. Peki aranan şartlar ve ilana ilişkin detayları nedir?

Kamuya En Az Lise Mezunu 527 Mübaşir Alımı Yapılıyor! Aranan Şartlar ve Tüm Detaylar

Ülkemizin önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Adalet Bakanlığının 15 bin kişilik atama ilanı yayımlaması beklenirken merakla beklenen ilan geçtiğimiz günlerde DPB sözleşmeli personel alımı duyurular bölümü aracılığı ile kamuoyuna yayımlandı. Mübaşir kadrosu için de 527 memur alımı yapılacağı belirtildi.

Buna göre Adalet Bakanlığı kamuya en az lise mezunu 527 mübaşir alımı yapıyor. Peki mübaşir alımına kimler başvuru yapabilir, mübaşir alımında aranmakta olan şartlar nedir ve başvuru tarihleri hakkında detaylar nedir? Adaylarımız için tüm bilgileri www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere açıklıyoruz.

ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 527 mübaşir alımı yapılacağı belirtildi. Peki 527 mübaşir alımında aranan şartlar nelerdir? Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye girmiş olup KPSS'den 70 ile üzerinde puan almış olmak, sicili uygun olmak, arşiv sonucu olumlu olmak, 1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak muaf olmak ya da erteletmiş olmak şartları aranmaktadır. Adayların başvurularını 11 Haziran 2018 tarihine kadar gerçekleştirmesi gerekmektedir.

RESMİ İLAN BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Köksal koltuk
Köksal koltuk - 4 yıl Önce

Merhaba mübaşir olmak istiyorum nereye başvuru yapcam bılmıyorum yardım eder misiniz