Kamuya En Az Lise Mezunu 140 Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Yapılıyor!

Van Büyükşehir Belediyesi kamuya en az lise mezunu 140 zabıta memuru ile itfaiye eri alımı yapıyor. Başvurular devam ediyor peki kimler başvuru yapabilir?

Kamuya En Az Lise Mezunu 140 Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Yapılıyor!

Ülkemizde görevlerini sürdürmekte olan kamu kurumları kendi bünyelerinde görevlerine devam etmekte üzere memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir. Memur alımı ilanları kamu kurumlarınca hazırlanmakta ve Türkiye İş Kurumu ya da Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır. Geçtiğimiz hafta zabıta memuru alımı ve itfaiye eri alımı duyurusu yapıldı.

Buna göre Van Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ilan da kurum kendi bünyelerinde görev yapmak üzere en az lise mezunu 140 zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapacağını açıklamıştı. Halen zabıta memuru ile itfaiye eri alımına başvurular devam etmektedir.

ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Zabıta memuru pozisyonu için 20 ön lisans ve 20 lisans mezunu personel ataması yapılacak olup adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, sağlık sorunu olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sicili uygun olmak, görevini engel edici etmenler bulunmamak, Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olup en az 70 ile üzerinde puan almış olmak, erkekler için 167 cm kadınlar için 160 cm'den kısa olmamak, kilosu boyunun son iki basamaığının + - 10'dan fazla ya da eksik olmamak şartları aranmaktadır. İtfaiye eri alımı için 30 lisans mezunu, 40 ön lisans mezunu, 30 lise mezunu alımı yapılacak olup tüm şartlar yukarıdaki ile aynıdır. Ekstra olarak adaylardan 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak ve B sürücü ehliyetine sahip olmak şartı aranıyor.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Van Büyükşehir Belediyesinin 40 zabıta memuru ve 100 itfaiye eri alımına başvuru yapabilmek için öncelikle adayların yukarıdaki şartlara sahip olması gerekmektedir. Bu şartlara sahip olan adayların evraklarını 28 Mayıs - 15 Haziran 2018 tarihleri arasında Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 23:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru sunal
Ebru sunal - 4 yıl Önce

65 e düşürülsün puan

dinçer
dinçer - 4 yıl Önce

nasıl kayıt yapabilirizz

dinçer
dinçer - 4 yıl Önce

nasıl kayıt yapabilirizz

Hatice
Hatice - 4 yıl Önce

İs nerede

Kaynakçi
Kaynakçi - 4 yıl Önce

Torpilin varsa git puana takilma